Aktualizacja strony została wstrzymana

Nieudany eksperyment TU-154M 102

Niepowodzeniem zakończył się eksperyment z udziałem TU-154M 102. Samolot odchodząc na drugi krąg nie rozbił się, a powinien. Tak wynika bowiem z raportu MAK, opracowanego przez rosyjskich „ekspertów”.

Zniechęcony takim obrotem sprawy jest kpt. Gruszczyk, mówiąc na antenie TVN24:

– To taka trochę lipa.

Wyjaśnił co prawda, że:

– Chodzi przede wszystkim o to, żeby robić taki eksperyment, trzeba doprowadzić do sytuacji, żeby ten samolot w czasie eksperymentu miał maksymalnie zbliżone warunki, wszystkie warunki pogodowe – takie jak temperatura, wiatr, kierunek wiatru, ciężar samolotu,

ale zapomniał dodać, że do udanego eksperymentu potrzebna jest jeszcze co najmniej obecność w „wieży” ruskich kontrolerów.

Nie udało się również potwierdzić wersji zamachu, ponieważ dobór składu pasażerów nie gwarantował zainteresowania nimi potencjalnych zamachowców.

Niespełnienie powyższych dwóch warunków – zupełnie niezależnie od pozostałych – uniemożliwiło pomyślne przeprowadzenie eksperymentu.

Kapitan Gruszczyk podsumował:

– Jestem zdziwiony, czego tak naprawdę ta komisja szuka.

Mogę rozwiać wątpliwości kapitana.

Komisja szuka odpowiedzi na następujące pytanie:

– Jak to się stało, że samolot TU-154M, z 96 osobami na pokładzie, wyleciał z lotniska Okęcie 10 kwietnia 2010 roku i nigdy już na to Okęcie nie powrócił?

Możemy jednak być pewni, że TA komisja nigdy nie znajdzie odpowiedzi na to pytanie.

Ale historia jeszcze się nie zakończyła.

Alef-1

Za: Nowy Ekran - Alef-1 (13.04.2011) | http://fikcje.nowyekran.pl/post/10352,nieudany-eksperyment-tu-154m-102

Skip to content