Kanada: Pediatrzy zgodzili się na śmierć dzieci z głodu i pragnienia

Komitet Bioetyczny Kanadyjskiego Towarzystwa Pediatrycznego wydał oświadczenie w sprawie odstąpienia od sztucznego odżywiania oraz nawadniania noworodków i niemowląt.

Oświadczenie jest podobne do stanowiska Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej. Obie instytucje uznały wstrzymanie oraz zaprzestanie odżywiania i nawadniania małych dzieci za zgodne z zasadami dobrej praktyki lekarskiej.

Kanadyjscy pediatrzy mogą zatem dokonać eutanazji przez odwodnienie lub zagłodzenie malutkiego pacjenta. Procedurę można zastosować wobec dzieci z ciężkimi wadami rozwojowymi na podstawie „oceny poziomu jakości życia”. Należy również kierować się „dobrem dziecka oraz możliwościami leczenia i opieki”.

W środowisku lekarzy broniących życia zawrzało. Medycy doskonale wiedzą, że istnieje wyraźna różnica między wstrzymaniem odżywiania i pojenia osób znajdujących się w stanie agonalnym lub będących blisko śmierci a zaprzestaniem tych czynności wobec osób ciężko chorych, ale jeszcze nie umierających.

W pierwszym przypadku pacjent umiera z powodu swojej choroby. W drugim – zostaje intencjonalnie uśmiercony przez zagłodzenie lub odwodnienie. Gdyby go karmiono i nawadniano, mógłby jeszcze długo żyć.

[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI-Polska na podstawie LifeSiteNews – 04.04.2011 r.]

Za: HLI-Polska (2011/4/7) | http://www.hli.org.pl/xoops/modules/news/article.php?storyid=1622

Skip to content