Kanada: Pediatrzy zgodzili się na śmierć dzieci z głodu i pragnienia

Aktualizacja: 2011-04-7 9:35 pm

Komitet Bioetyczny Kanadyjskiego Towarzystwa Pediatrycznego wydał oświadczenie w sprawie odstąpienia od sztucznego odżywiania oraz nawadniania noworodków i niemowląt.

Oświadczenie jest podobne do stanowiska Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej. Obie instytucje uznały wstrzymanie oraz zaprzestanie odżywiania i nawadniania małych dzieci za zgodne z zasadami dobrej praktyki lekarskiej.

Kanadyjscy pediatrzy mogą zatem dokonać eutanazji przez odwodnienie lub zagłodzenie malutkiego pacjenta. Procedurę można zastosować wobec dzieci z ciężkimi wadami rozwojowymi na podstawie „oceny poziomu jakości życia”. Należy również kierować się “dobrem dziecka oraz możliwościami leczenia i opieki”.

W środowisku lekarzy broniących życia zawrzało. Medycy doskonale wiedzą, że istnieje wyraźna różnica między wstrzymaniem odżywiania i pojenia osób znajdujących się w stanie agonalnym lub będących blisko śmierci a zaprzestaniem tych czynności wobec osób ciężko chorych, ale jeszcze nie umierających.

W pierwszym przypadku pacjent umiera z powodu swojej choroby. W drugim – zostaje intencjonalnie uśmiercony przez zagłodzenie lub odwodnienie. Gdyby go karmiono i nawadniano, mógłby jeszcze długo żyć.

[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI-Polska na podstawie LifeSiteNews – 04.04.2011 r.]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=35923 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]