Aktualizacja strony została wstrzymana

Nagroda za głosowanie na PO: ceny za bilety komunikacji stołecznej wzrosną o 100 procent

Ta informacja spiorunowała użytkowników stołecznej komunikacji – ratusz planuje drastyczne podwyżki cen biletów. Niektóre z nich miałyby zdrożeć nawet o 100 proc., inne w ogóle zostaną wycofane – alarmuje „Źycie Warszawy”.

Plan podwyżek rozpisany jest do roku 2014, a pierwsze miałyby wejść w życie już od września tego roku. Wówczas np. bilet jednorazowy kosztowałby już nie 2,80 zł a 3,60 zł i co roku drożałby o kolejną złotówkę. Cena 30-dniowego imiennego ma wzrosnąć ze 116 do 140 zł. W ciągu trzech lat bilet 90-dniowy na okaziciela, który teraz kosztuje 360 zł, ma podrożeć w sumie o 400 zł!

Sprzeciw wobec tak gigantycznych podwyżek już teraz wyrażają PiS i SLD, jednak jeśli Platforma Obywatelska je poprze, protesty opozycji na wiele się nie zdadzą. Przypomnijmy, w Radzie Warszawy PO ma samodzielną większość – 33 głosy na 60.

W PO ponoć pojawiają się głosy, że nie będzie zgody na tak niepopularną społecznie decyzję przed wyborami parlamentarnymi. W związku z tym przygotowywany jest inny wariant, zgodnie z którym podwyżki miałyby obowiązywać od 2012 roku, ale wtedy cena jednorazowego biletu to nie byłoby już 3,60 zł, ale aż 4 zł!

ZTM planuje ponadto wycofanie niektórych biletów, m.in. międzyszczytowych, 90-minutowych, tygodniowych, 14-dniowych, 30-dniowych na jedną linię. Podobno od 2013 roku mogłyby zniknąć cieszące się ogromną popularnością bilety 20-minutowe (2zł). Dlaczego? Gdyż sprzedaje się ich znacznie więcej niż biletów jednorazowych (2,80 zł). Jeśli nawet „dwudziestominutówki” nie znikną, to na pewno nie pozostaną tak tanie jak dotychczas – od jesieni bilet ma zdrożeć o złotówkę.

W dość osobliwy sposób Hanna Gronkiewicz-Waltz zachęca zatem warszawiaków do korzystania z komunikacji miejskiej. Wobec tak drastycznych podwyżek trudno się więc spodziewać, by użytkownicy samochodów wybierali stołeczne środki transportu. I jeszcze długo nie powiemy „Farewell korki!”.

Źródło: „Źycie Warszawy”

Za: MyPiS.org | http://mypis.pl/aktualnosci/1578-biletowy-szok-cenowy-w-warszawie-po-podwyzszy-ceny-o-100-proc | Biletowy szok cenowy w Warszawie! PO podwyższy ceny o 100 proc.?!

Skip to content