Supermarkety szturmują małe miejscowości

Aktualizacja: 2011-04-6 11:55 am

Sieci dyskontów spożywczych poszukują wciąż nowych rynków zbytu swoich produktów. Ich markety zalewają coraz mniejsze miasta i miejscowości. Według zapowiedzi wielkich sieci handlowych tylko w tym roku w Polsce może przybyć około 200 sklepów Tesco, 300 Biedronek i 100 marketów Lidl.

Wielkie sieci nie ograniczają się już do większych miast. Tesco, Lidl, Carrefour czy Biedronka szturmują już najmniejsze miasteczka, a niektóre z nich otwierają swoje markety nawet na wsi. Ekspansja wielkich sieci handlowych martwi drobnych przedsiębiorców, którym ciężko jest rywalizować z bogatymi konkurentami. Drobnych kupców nie stać na organizowanie promocji i trudno wynegocjować im u dostawców ceny podobne do tych, które oferują oni wielkim sieciom. Według drobnych kupców skutkuje to powolnym wyrugowaniem z rynku małych sklepów czy firm rodzinnych.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=35818 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]