Komórki abortowanych dzieci w Pepsi-Coli?!

Aktualizacja: 2011-04-4 10:59 am

PepsiCo, Nestlé i Kraft Food współpracują z firmą biotechnologiczną Senomyx. Do testowania swoich produktów wykorzystuje ona linię komórek zamordowanego dziecka nienarodzonego – informuje portal LifeSiteNews.

Firma Senomyx to producent sztucznych barwników i aromatów. – Wykorzystując odseparowane ludzkie receptory smakowe stworzyliśmy własny receptor smaku, w oparciu o analityczny system, umożliwiający biochemiczny lub elektroniczny odczyt niewłaściwych reakcji danego składnika aromatu z tym receptorem – można przeczytać na jej stronie internetowej.

Debi Vinnedge z Children of God for Life twierdzi, że firma zataiła informację, że do badań wykorzystuje linię komórek HEK 293, która pochodzi z nerki abortowanego dziecka.

Organizacja już rok temu wezwała do zerwania współpracy z Senomyx. Jedynie Campbell Soup In. zdecydowało się na taki krok, zaś PepsiCo tłumaczy się, że jej współpraca z biotechnologiczną firmą jest bardzo ograniczona. Senomyx ma stworzyć recepturę, która pozwoli zmniejszyć zawartość cukru w napojach PepsiCo.

Children of God wzywa do słania protestów do największych korporacji współpracujących z Senomyx grożących bojkotem ich produktów.

W akcję zaangażowało się amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP). Ze strony internetowej organizacji także można słać maile w ramach protestu.

eMBe/LifeSiteNews

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=35731 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]