Wycofywanie Biblii ze szpitali australijskich

Arcybiskup Melbourne Christopher Prowse sprzeciwił się i ośmieszył fakt wycofania Biblii z większości australijskich szpitali i niektórych szkół miasta Melbourne, określając podawany argument jakoby Biblia miała „obrażać uczucia nie-chrześcijan”, mianem „głupiego i nonsensownego”.

Szpitale, do których należą Royal Melbourne, Royal Melbourne, Royal Children’s, Austin, The Alfred, Monash Medical Centre, Box Hill, Maroondah, Dandenong i Casey wycofały już Biblię. Jak stwierdził rzecznik prasowy szpitala Royal Melbourne, Rod Jackson-Smith: „Nie mamy już Biblii w pokojach, ponieważ przyjmujemy do szpitala ludzi różnych religii i uważamy [umieszczanie Biblii przy łóżku] za nieodpowiednie”, jakkolwiek nie przyznal, że wprowadzono oficjalny zakaz.

W chwili obecnej, tylko jeden szpital – katolicki szpital św. Wincentego – przyznał otwarcie, że umieszcza Pismo Święte Nowego Testamentu przy każdym łóżku.

Wydawca Biblii, The Gideons International Australia stwiedził, że decyzja ta ma źródła w obowiązującej w Australii politycznej poprawności. Wydawca ujawnił przy okazji, że wiele szkół australijskich odmówiło przyjęcia bezpłatnych egzemplarzy Biblii.


Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content