Skąd się wzięła Hanna Trojanowska?

Jak pisze Gazeta Wyborcza:

…Rząd uznał, że potrzebny jest specjalny rządowy pełnomocnik, który będzie koordynował działania. Jednak nadzorujący energetykę minister gospodarki Waldemar Pawlak oraz premier bardzo długo nie mogli się porozumieć w sprawie osoby. Pawlak forsował prof. Krzysztofa Źmijewskiego, znanego eksperta energetycznego, który jednak wcześniej nie ukrywał swego sceptycyzmu w sprawie energetyki atomowej i proponował raczej skupienie się na energii odnawialnej. Z jego poglądami zgadzał się także sam Pawlak. Przez cztery miesiące trwał klincz, w końcu jednak Tusk postawił na swoim.

Prof. dr hab. Mirosław Dakowski – polski fizyk jądrowy, autor około siedemdziesięciu prac naukowych, cytowanych na świecie („lista filadelfijska”), kierownik Zakładu Energii Odnawialnych w Akademii Podlaskiej w Siedlcach, b. pracownik Uniwersytetu Warszawskiego, Państwowej Agencji Atomistyki, Instytutu Badań Jądrowych w Świerku oraz instytutów w ZSRR, Francji, Niemiec – zapytuje:

„Skąd się wzięła Hanna Trojanowska? Na moje pytanie, jakie publikacje z dziedziny energetyki jądrowej napisała ta pani, na razie nie dostałem odpowiedzi z jej biura.”

Jak widać, sprawami energetyki zajmuje się w państwie Tuska-Komorowskiego pani, o której specjaliści atomistyki wyrażają wątpliwości co do jej kompetencji, mierzonej nie tyle liczbą zajmowanych oficjalnych stanowisk rządowo-nomenklaturowych, lecz prawdziwym dorobkiem naukowym. Czekamy na odpowiedź ministerstwa.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Blog prof. Mirosława Dakowskiego | http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=3163&Itemid=44

Skip to content