Skąd się wzięła Hanna Trojanowska?

Aktualizacja: 2011-03-16 2:31 pm

Jak pisze Gazeta Wyborcza:

…Rząd uznał, że potrzebny jest specjalny rządowy pełnomocnik, który będzie koordynował działania. Jednak nadzorujący energetykę minister gospodarki Waldemar Pawlak oraz premier bardzo długo nie mogli się porozumieć w sprawie osoby. Pawlak forsował prof. Krzysztofa Źmijewskiego, znanego eksperta energetycznego, który jednak wcześniej nie ukrywał swego sceptycyzmu w sprawie energetyki atomowej i proponował raczej skupienie się na energii odnawialnej. Z jego poglądami zgadzał się także sam Pawlak. Przez cztery miesiące trwał klincz, w końcu jednak Tusk postawił na swoim.

Prof. dr hab. Mirosław Dakowski – polski fizyk jądrowy, autor około siedemdziesięciu prac naukowych, cytowanych na świecie (“lista filadelfijska”), kierownik Zakładu Energii Odnawialnych w Akademii Podlaskiej w Siedlcach, b. pracownik Uniwersytetu Warszawskiego, Państwowej Agencji Atomistyki, Instytutu Badań Jądrowych w Świerku oraz instytutów w ZSRR, Francji, Niemiec – zapytuje:

“Skąd się wzięła Hanna Trojanowska? Na moje pytanie, jakie publikacje z dziedziny energetyki jądrowej napisała ta pani, na razie nie dostałem odpowiedzi z jej biura.”

Jak widać, sprawami energetyki zajmuje się w państwie Tuska-Komorowskiego pani, o której specjaliści atomistyki wyrażają wątpliwości co do jej kompetencji, mierzonej nie tyle liczbą zajmowanych oficjalnych stanowisk rządowo-nomenklaturowych, lecz prawdziwym dorobkiem naukowym. Czekamy na odpowiedź ministerstwa.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Blog prof. Mirosława Dakowskiego
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=34714 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]