Ksiądz skazany na 15 lat więzienia za satanistyczny mord na zakonnicy

Po sześciu godzinach obrad, dwunastoosobowa ława przysięgłych sądu w Toledo w stanie Ohio uznała 68-letniego księdza Geralda Robinson winnym brutalnego morderstwa zakonnicy. Sąd po przesłuchaniu 41 świadków i rozpatrzeniu przeszło 200 materiałów dowodowych, podjął błyskawiczną decyzę o skazaniu księdza na 15 lat pozbawienia wolności, który prosto z sali przekazany został władzom więziennym.

Morderstwo dokonane zostało rankiem 5 kwietnia 1980 roku na 72-letniej zakonnicy Margaret Ann Pahl, posługującej w szpitalu Sisters of Mercy i pełniącej funkcje administracyjne w dwóch katolickich szpitalach. Poszukiwanym przez wiele lat mordercą okazał się – jak ustalił sąd – ksiądz G. Robinson, który tego dnia zaatakował siostrę Margaret Ann, obwiązując szyję kawałkiem materialu udusił ją, łamiąc przy tym kości szyjne, po czym uderzał ją krucyfiksem, zadając jej 31 ran. Rany utworzyły kształt odwróconego krzyża. Następnie zabójca położył ciało na posadzce, przykrył ciało obrusem ołtarzowym i zadał ofierze kolejnych 7 ciosów krucyfiksem. Po zdjęciu obrusa, morderca zadał kolejne 22 ciosy, po czym „ochrzcił” głowę i czoło ofiary jej własną krwią. W końcu, morderca zdjął ubranie ofiary i spenetrował ją, sądzi się, że krucyfiksem bądź palcem.

Podczas rozprawy wyszło na jaw wiele makabrycznych szczegółów morderstwa, które oceniane są jako elementy aktu satanistycznego. Jednym z zeznających biegłych był ks. Jeffrey Grob, ekspert kościelny od okultyzmu, który powiedział, że morderca posiadał „szczegółową wiedzę kościelnych rytuałów” i że morderstwo siostry Margaret Ann było zamierzonym aktem sprzeciwu wobec Kościoła i Boga.

Do poznanych przez sąd szczegółów morderstwa można dodać również i inne dane, które z przyczyn proceduralnych nie zostały przyjęte w rozprawie. Na przykład, jak podaje biuro śledcze policji, w mieszkaniu księdza znaleziono książki o tematyce okultystycznej oraz nienaturalnie olbrzymią kolekcję zdjęć zmarłych osób spoczywających w trumnie. Ponadto, w 2003 roku jedna z zakonnic złożyła zażalenie przyznając, że była molestowana seksualnie przez księdza Robinsona w sadomasochistycznym akcie.
Przeprowadzony przez policję zaraz po aresztowaniu poligraficzny test na prawdomowność, wypadł niekorzystnie dla księdza Robinsona.

Przypadek księdza Robinsona jest szczególny w tym znaczeniu, że sądzi się, iż jest to pierwsze skazanie księdza katolickiego za zamordowanie zakonnicy. Ponadto, przebieg dokonania zbrodni budzi wielkie emocje z uwagi na rytualny, satanistyczny charakter morderstwa.

Adwokaci zapowiadają zaskarżenie werdyktu. Ksiądz Robinson nie przyznał się przed sądem do winy, jakkolwiek odtwarzana w sądzie taśma z nagraniem z przesłuchania wykazuje inną możliwość.

Biskup Leonard Blair, który 23 kwietnia 2004 roku zawiesił ks. Robinsona w funkcjach kapłańskich, powiedział, że „jest to bardzo smutny dzień dla diecezji Toledo”.

 

Zob. rownież: Meksykański ksiądz zamordował i pociął na kawałki swoją kochankę w ciąży

 

Skip to content