Apel Organizacji Narodu Polskiego – Liga Polska do Prezydenta RP

Polsko-Polonijna Organizacja Narodu Polskiego – Liga Polska wystosowała apel do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w sprawie zajęcia stanowiska podczas zbliżającego się spotkania z Prezydentem Ukrainy, w sprawie prób nadania formacjom OUN-UPA praw kombatanckich przez Prezydenta Ukrainy.

 

„Oświadczenie

POLSKO-POLONIJNA Organizacja Narodu Polskiego – Liga Polska wyraża stanowczy protest wobec prób nadania praw kombatanckich zbrodniczym, faszystowskim formacjom OUN – UPA, przez Prezydenta Ukrainy.

Owa „armia” oprawców dziesiątków tysięcy polskich dzieci, kobiet, starców, współmałżonków Polaków, zamęczonych w sposób często tak okrutny, że przechodzący ludzką wyobraźnię, także tysięcy Żydów, we współpracy z hitlerowcami – ma czelność żądać dla siebie przywilejów, uznania za swoje zbrodnie.

Nie ma mowy o żadnym pojednaniu polsko-ukraińskim, inspirowanym zresztą odgórnie przez siły nam obce, bez ekspiacji za zbrodnie ze strony władz i społeczności ukraińskiej.

Na razie nic na to nie wskazuje, by coś drgnęło na lepsze w duszy ukraińskiej.

Równie niestosowne, graniczące ze skandalem i z kalaniem dobrego imienia Polski, będzie przepraszanie Ukraińców w imieniu Narodu Polskiego przez Prezydenta Polski, za słuszne akty samoobrony polskiej i sprawiedliwości.

Prosimy to wziąć pod uwagę Panie Prezydencie przed sobotnim spotkaniem z Prezydentem Ukrainy.

Zarząd Główny Partii
www.onp-lp.org

Skip to content