Norweski socjaldemokrata neguje holocaust

Aktualizacja: 2011-03-13 8:43 am

Anders Mathisen stał się bohaterem skandalu na norweskiej scenie politycznej. W swoim wpisie na facebooku zanegował istnienie komór gazowych w obozach koncentracyjnych oraz zażądał zmian w podręcznikach od historii, które miałyby zrewidować pogląd na holocaust, a także informować o zbrodniach komunizmu w Rosji.

Anders Mathisen nie należał nigdy do czołowych polityków rządzącej, socjaldemokratycznej Norweskiej Partii Pracy (Det norske Arbeiderparti – DnA) lecz jego nazwisko zna już cała Norwegia. Wszystko za sprawą kontrowersyjnego wpisu na facebooku, w którym lewicowiec neguje holocaust, twierdząc między innymi, że nie ma dowodów na istnienie komór gazowych czy masowych grobów, na terenach obozów koncentracyjnych. Mathisen dodaje, że jest gotów dyskutować z każdą osobą, która udowodni, iż jest w błędzie. Chce, również zmian w podręcznikach do historii, gdyż jego zdaniem w kółko można usłyszeć o sześciu milionach Żydów którzy zginęli w obozach koncentracyjnych, zaś pomija się kwestię trzydziestu milionów osób, które zginęły w rosyjskich GUŁagach w czasie komunizmu, m.in. z rąk Żydów.

Od komentarza Mathisena odcięli się politycy DnA. W oświadczeniu wydanym na stronie internetowej partii , możemy przeczytać, że opinie które wyraża lewicowy polityk, są dalekie od wartości którymi kieruje się Norweska Partia Pracy. Socjaldemokraci twierdzą, że Mathiasen nie jest członkiem partii od listopada ubiegłego roku, gdyż przestał płacić składki. Jego wypowiedzi uniemożliwiają mu, również powrót do partii.

Źródło: Aftenposten

MM

Za: narodowcy -- [Org. tytuł: « Socjaldemokrata neguje holocaust»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=34461 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]