Argentyna: zbuntowany kapłan-homoseksualista nie jest już księdzem

Aktualizacja: 2011-03-10 12:27 pm

Alessio Nicholas z Argentyny, który poparł w ub. roku przyjęcie ustawy o tzw. małżeństwach jednopłciowych, został pozbawiony kapłaństwa w wyniku procesu kanonicznego. Międzydiecezjalny sąd w Kordobie (Argentyna) zabronił mu wykonywania posługi kapłańskiej i zmusił do opuszczenia plebanii.

W orzeczeniu sądu można przeczytać, że „ksiądz José Nicolás Alessio dopuścił się trwałego odrzucenia nauki (…) na temat sakramentu małżeństwa oraz nieposłuszeństwa wobec Zakonu (…)”. Były kapłan nieraz wypowiadał się w skandaliczny sposób w mediach, jawnie sprzeciwiając się temu, co głosi Magisterium Kościoła.

Sąd kanoniczny zabronił mu sprawowania Mszy św. oraz wykonywania wszelkich innych sakramentów, a także przebywania w domu parafialnym dzielnicy San Cayetano Altamira.

Były kapłan nie spodziewał się tak szybkiej reakcji przełożonych. Opuścił plebanię i zarabia na życie jako konsultant w dziedzinie edukacji. Zamierza także bardziej poświęcić się pracy dla „zakonu” zbuntowanych kapłanów, nazywających się „Enriqe Angelei Group”, który popiera homoseksualizm i politeizm (wiara w wiele bóstw).

Wypowiadając się dla mediów Alessio mówił, że w pierwszej kolejności przestrzega posłuszeństwa wobec swojego „zakonu”, a nie okazuje go abp. Carlosowi Ñáñezowi, który doprowadził do szybkiego procesu kanonicznego.

Alessio tuż przed przyjęciem ustawy o „małżeństwach osób tej samej płci” brał udział w marszu homoseksualnym, podczas którego prosił jego uczestników o przebaczenie dla Kościoła. Twierdził m.in. jakoby Jezus Chrystus nigdy nie potępił „homoseksualnych małżeństw”. Wręcz przeciwnie, potępiał on pychę, władzę i dyskryminację.

Były kapłan przyznaje, że sam jest homoseksualistą. Zaprzecza, jakoby była to choroba, albo dewiacja, czy grzech.

Zgodnie z nauczaniem Kościoła katolickiego, homoseksualne zachowanie jest „aktem wewnętrznie złym z samej swej natury,” a „orientacja homoseksualna” jest wewnętrznym nieporządkiem. Skłonność seksualna do osób tej samej płci musi być powstrzymywana.

Źródło: LifeSiteNewscom, AS

Komentarz PiotrSkarga.pl: Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami! Dobrze że władze kościelne interweniowały tak jednoznacznie i stanowczo.

Za: PiotrSkarga -- [Org. tytuł: « Argentyna: zbuntowany kapłan-homoseksualista nie jest już księdzem»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=34302 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]