Parlament Europejski widzi w zabijaniu prawo człowieka

Aktualizacja: 2011-03-9 10:20 pm

8 marca Parlament europejski przyjął dwa raporty, które uznają zamordowanie nienarodzonego dziecka za prawo kobiety. Na szczęście nie mają one znaczenia prawnego.

Chodzi o raporty „Wyrównanie nierówności zdrowotnych w UE” i „Równouprawnienie kobiet i mężczyzn w UE”. Pierwszy z nich stwierdza m.in., że „Unia Europejska i państwa członkowskie muszą (zagwarantować kobietom łatwy dostęp do środków antykoncepcyjnych, a także prawo do bezpiecznej aborcji”.

Z kolei raport o równości kobiet i mężczyzn “opowiada się za dostępem kobiet i mężczyzn do odpowiednich informacji i wsparcia w dziedzinie opieki nad zdrowiem reprodukcyjnym, a także podkreśla, że kobiety powinny mieć te same prawa i możliwości, co mężczyźni w zakresie dostępu do usług w tej dziedzinie; podkreśla, że kobiety powinny mieć kontrolę nad swoimi prawami seksualnymi i rozrodczymi, szczególnie poprzez łatwy dostęp do środków antykoncepcyjnych i możliwość aborcji; wzywa państwa członkowskie i Komisję Europejską do realizacji środków i działań uświadamiających mężczyznom ich odpowiedzialność w kwestiach seksualnych i rozrodczych”.

– Te dokumenty nie mają znaczenia prawnego, ale polityczne. Zwolennicy aborcji będą mogli nimi wymachiwać w swoich krajach i używać jako argumentów za legalizacją tego procederu – mówi portalowi Fronda.pl Konrad Szymański z Prawa i Sprawiedliwości. – Na szczęście Unia Europejska nie może podejmować decyzji odnośnie ustawodawstwa dotyczącego aborcji w państwach członkowskich i nie powinna móc. Jednak to jest znak, że gdyby mogła, to by pewnie zalegalizowała ją także w państwach członkowskich – dodaje europoseł.

Polscy europosłowie prócz przedstawicieli SLD głosowali przeciwko antyludzkim zapisom.

sks/KonradSzymanski.pl

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « PE widzi w zabijaniu prawo człowieka»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=34280 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]