Zbrodniarz Szuchewycz – nowym świętym dla ukraińskich potomków ludobójców z UPA

Aktualizacja: 2011-03-9 10:40 am

Korespondencja z Kijowa. Warto dodać, że Szuchewycz zanim został dowódcą UPA był kolaborantem hitlerowskim i współtwórcą ukraińskich batalionów “Nachtigall” i “Roland”, które w lipcu 1941 r. dokonały we Lwowie ogromnych pogromów na Żydach.

Jeśli we wschodnich przemysłowych regionach Ukrainy już kilka dni obchodzą komunistyczne święto Wszystkich Kobiet 8 Marca, to na depresyjnej gospodarczo i socjalnie Zachodniej Ukrainie wzdłuż granicy z Polską obchodzą dni nowego „świętego” banderowskiego, dowódcy zbrodniczej formacji nacjonalistów ukraińskich UPA – Romana Szuchewycza. Na ukraińsko-polskim przejściu granicznym Krakowiec, miejscu narodzenia Szuchewycza, który „dzielnie” się przyczynił do morderstw tysięcy Polaków obywateli II RP, odbywają się mityngi ku czczi pamięci atamana UPA. Przewodniczący Rady Obwodu Lwowskiego z ramienia banderowskiej opcji partyjnej „Swoboda” Oleh Pańkewycz na mityngu oświadczył, iż w miejscu narodzi Szuchewycza lwowianie odczuwają swoją łączność ze swoimi poprzednikami z OUN-UPA. Ścieżkami tego regionu chodził dowódca UPA Szuchewycz, który jest ideałem dla wszystkich Ukraińców. Zdaniem banderowca Pańkewycza i nacjonalistycznego mera Lwowa Andrija Sadowego, Bandera i Szuchewycz niosą ze sobą ukraińskie wartości, na których ma być oparte życie narodu ukraińskiego. Jeśli nie walczyć o te wartości OUN-UPA, to ze zbiorowej pamięci Ukraińców zniknie największe bohaterstwo wszech czasów, dokonane pod dowództwem Bandery i Szuchewycza.

Czyżby największe wartości narodu ukraińskiego – to strasznie, nieludzkie morderstwa cywilnych Polaków, dokonane przez rezunów UPA pod wodzą zbrodniarza Szuchewycza w okresie 1942-1947 roku?

5 marca 1950 roku, ukrywającego od władz sowieckich Szuchewycza,  znalazł oddział wojskowy NKWD w jednej z kryjówek UPA. W potyczce Szuchewycz został zastrzelony.

Eugeniusz Tuzow-Lubański, Kijów

Za: Blog ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego -- [Org. tytuł: « Zbrodniarz Szuchewycz – nowym świętym »]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=34206 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]