Aktualizacja strony została wstrzymana

Papież św. Pius V postawiony przed sądem w Hrubieszowie

„Papież św. Pius V postawiony przed sądem w Hrubieszowie.
Oświadczenie Rady Wykonawczej Narodowego Odrodzenia Polski z dn. 11.05.2006 r.

 

W komunistycznym Związku sowieckim przed sądami proletariackimi stawiano Pana Boga. Demokratyczna III RP szybko podąża w tym samym kierunku: w tych dniach prokuratura w Hrubieszowie (woj. lubelskie) skierowała do sądu sprawę przeciwko zmarłemu przed wiekami Wielkiemu Świętemu Kościoła, papieżowi Piusowi V (sygn akt. prokuratury DS 69/06/Sp).

 

Św. Pius V naraził się hrubieszowskiej prokuraturze swoją Modlitwą wielkopiątkową, w której zwraca się do Boga o to, by nawróciwszy wiarołomnych żydów z ich drogi błędnej wiary przyjął ich do Królestwa Bożego. Tekst owej Modlitwy Narodowe Odrodzenie Polski, partia narodowa i katolicka, upowszechnia w ramach prowadzonej od lat swej akcji misyjnej.

 

Działalność hrubieszowskiej prokuratury i prowadzącego sprawę prokuratura Jacka Miściora jest konsekwencją – co w mediach publicznych (m.in. w reportażach emitowanych przez regionalną TVP 3) niedwuznacznie przyznali hrubieszowscy notable – zaspokojenia oczekiwań „byłych mieszkańców Hrubieszowa, obecnie obywateli Izraela”.

 

Jasnym jest, że działalność hrubieszowskich prokuratorów sprzeczna jest z obowiązującym w Polsce prawem, jest przestępstwem definiowanym w kodeksie karnym w: art. 190 par. 1, art. 194, art. 195 par. 1 oraz art. 257. Jest również naruszeniem orzeczenia Europejskiej Komisji Praw Człowieka z dn. 30.06.1997 r. Dlatego też Narodowe Odrodzenie Polski skierowało w dn. 26.01.2006 r. do Prokuratora Generalnego, Zbigniewa Ziobro, wniosek o wszczęcie postępowania karnego przeciwko funkcjonariuszowi hrubieszowskiej prokuratury, który zapomniał, że Hrubieszów wciąż znajduje się na terytorium Polski a nie Izraela, i że wciąż obowiązuje tu prawo polskie a nie rabiniczne.

 

Zbliżający się proces przeciwko katolickiemu nauczaniu nie odstraszy oczywiście Narodowego Odrodzenia Polski od prowadzonych w tym temacie działań. Były one kontynuowane w trakcie prowadzonego śledztwa i będą nadal realizowane. Także w Hrubieszowie.

 

Za zgodność:
Adam Gmurczyk
prezes NOP”

 

Photos Source: http://www.nop.org.pl/?artykul_id=387

 

Zob. również:

 

 

Skip to content