Niemcy: Zakaz nadawania stacji telewizyjnej Al-Manar

Aktualizacja: 2008-11-21 12:14 pm

Niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych zakazało emisji satelitarnych programów libańskiej stacji telewizyjnej Al-Manar, wspieranej przez szyicką organizację Hezbollah, uważaną za organizację terrorystyczną.

W niezwykle krótkiej nocie, niemieckie ministerstwo powołuje się na Artykuł 9 niemieckiej konstytucji, który mówi o tym, że w Niemczech zakazana jest działalność organizacji mających za cel “naruszenie międzynarodowego zrozumienia i współpracy”.

Stacja telewizyjna Al-Manar znana jest z postawy antyizraelskiej i bez cenzury obowiązującej w krajach zachodnich, pokazuje naruszenia prawa międzynarodowego Izraela, brutalne traktowanie Palestyńczyków przez władze, policję i wojsko Izraela, agresywną i nie pragnącą międzynarodowego pokoju politykę Izraela, wspieranie Izraela przez neokonserwatystów amerykańskich oraz wpływ Żydów na bieżące wydarzenia światowe.

Na podstawie: Haaretz


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=3380 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]