Łódź: nabożeństwa wynagradzające za profanacje

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, litania do Najświętszego Serca Jezusowego i śpiew „Przed oczy Twoje Panie” – tak będzie wyglądać akt wynagrodzenia za profanacje w łódzkich kaplicach szpitalnych. Wezmą w nim udział wierni obecni 6 marca na Mszach świętych w kościołach i kaplicach na terenie archidiecezji łódzkiej.

O udział w ekspiacji apeluje w specjalnym apelu abp Władysław Ziółek. „W najbliższą środę, zwaną popielcową, rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu, w którym przez pokutę, umartwienie i rozważanie męki naszego Zbawiciela będziemy przygotowywać się do obchodu Świąt Wielkanocnych. Głębokie przeżywanie tajemnic zbawienia zakłócają jednak wstrząsające wydarzenia, jakie miały miejsce w ostatnich dniach w kaplicach szpitalnych Łodzi, gdzie dokonano włamania i skradziono Najświętszy Sakrament. Podeptana została miłość Zbawiciela do ludzi, mimo iż «tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne»” – pisze metropolita łódzki.

„Jest to kolejny akt nienawiści do Boga i ludzi wierzących po serii bolesnych aktów zbezczeszczenia figur Matki Bożej i świętych pańskich, jakie miały miejsce poza Łodzią. Wobec przejawów nienawiści z tym większą mocą przypominam chrześcijańską zasadę: «zło dobrem zwyciężaj»” – podkreśla abp Ziółek.

Metropolita łódzki apeluje o liczny udział w nabożeństwach wynagradzających. „Niech wspólna modlitwa odwróci od nas karzącą rękę sprawiedliwości Bożej. Oby nieskończone miłosierdzie Boga sprowadziło nawrócenie się tych, którzy targnęli się na Świętość Najwyższą” – czytamy w przesłaniu.

List abp. Ziółka zostanie odczytany w niedzielę, 6 marca, podczas wszystkich Mszy świętych na terenie archidiecezji łódzkiej.

Za: eKAI | http://ekai.pl/diecezje/lodzka/x39092/lodz-nabozenstwa-wynagradzajace-za-profanacje/

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content