Iran uważa, że oficjalne logo Olimpiady w Londynie zawiera ukryte słowo “Zion”. Rozważa bojkot igrzysk

Aktualizacja: 2011-02-28 11:04 pm

Sekretarz Generalny irańskiego Komitetu Olimpijskiego oświadczył, że Iran wysłał oficjalne pismo do Jacques Rogge, prezydenta Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, w którym wskazuje, że logo olimpiady w Londynie w 2012 roku zawiera zakamuflowane słowo “Zion” (po polsku “Syjon”).

Bahram Afsharzadeh, sekretarz irańskiego Komitetu Olimpijskiego oświadczył, że Komitet jest przeciwny takiemu, jak to nazwał “rasistowskiemu logo”, i że Iran rozważa możliwość nawet bojkotu igrzysk olimpijskich.

Organizatorzy olimpiady w Londynie odpowiadają, że logo zostało zaprojektowane w roku 2007 roku i wyrażają “zdziwienie, że właśnie teraz wysuwane są zażalenia”. Organizatorzy nie mogą jednak zaprzeczyć temu, że liczni obserwatorzy zauważyli to ukryte słowo zaraz po oficjalnym zaprezentowaniu logo.

Słowo “Syjon” oznacza biblijne określenie Izraela jako narodu wybranego. Od niego pochodzi też słowo “syjonizm” będący doktryną ideologiczno-polityczną żydowskiego nacjonalizmu, wcielanego w życie przez szowinistyczne i rasistowskie państwo Izrael.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Associated Press
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=33572 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]