Aborcja bezpieczniejsza niż poród?!

Aktualizacja: 2011-02-28 8:41 am

Brytyjscy “lekarze” zalecają kobietom aborcję. Bo jest “bezpieczniejsza niż donoszenie ciąży”, a w dodatku “nie wywołuje żadnych problemów psychologicznych”.

Królewska Akademia Położników i Ginekologów (RCOG) wydała poradnik dla lekarzy, pielęgniarek i pracowników socjalnych, którzy doradzają kobietom rozważającym aborcję. Dokument „Co kobiety powinny wiedzieć” radzi informować pacjentki, że aborcja jest bezpieczniejsza niż donoszenie ciąży i „nie wywołuje żadnych problemów psychologicznych.

– Wątpię, aby kobiety, które rozważają przerwanie ciąży, robiły to, bo martwią się, że umrą podczas porodu. To nie dlatego chcą usunąć płód. To żałosna próba narzucenia kobietom „postępowych” poglądów na temat rodziny i macierzyństwa, w  chwili kiedy są najbardziej bezbronne – komentuje Josephine Quintavalle z Pro-Life Alliance. – Odsetek kobiet leczonych psychiatrycznie jest o wiele wyższy wśród tych, które usunęły ciążę i lekarze dobrze o tym wiedzą – dodaje.

– Chcieliśmy, by kobiety mogły porównać ryzyko medyczne donoszenia ciąży z ryzykiem medycznym wynikającym z aborcji. Pozostawiamy lekarzom decyzję, czy będą informowali o tym pacjentki – broni rzecznik RCOG, Gerald Chan.

W Anglii, Walii i Szkocji prawo zezwala na aborcję do 24. tygodnia ciąży. Zabieg można wykonać bezpłatnie w ramach świadczeń państwowej służby zdrowia lub odpłatnie w prywatnej klinice. Co roku na Wyspach Brytyjskich odnotowuje się ok. 200 tysięcy legalnych zabiegów usunięcia ciąży.

Do bronienia kobiet przed „oszustwem aborcji” wzywał lekarzy na sobotnim posiedzeniu Papieskiej Akademii Źycia Ojciec Święty, Benedykt XVI.

eMBe/Rp.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=33503 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]