Szef Kancelarii Premiera blokuje niewygodne pytania dziennikarzy?

Aktualizacja: 2011-02-28 11:08 am

W wyniku interwencji Tomasza Arabskiego, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, u Prezesa Polskiej Agencji Prasowej, dziennikarz PAP nie zapytał podczas wizyty Donalda Tuska w Izraelu o kwestię reprywatyzacji. Czy mamy już do czynienia z ręcznym sterowaniem mediami?

Sprawę na swoim blogu ujawnił dziennikarz Polsatu Tomasz Machała. Podczas niedawnej wizyty w Izraelu premiera Donalda Tuska na zadanie pytania pozwolono jednemu polskiemu dziennikarzowi – wskazany został dziennikarz PAP. Reporter chciał zapytać Donalda Tuska o reprywatyzację, którą polski premier zapowiedział podczas swej ostatniej wizyty w Izraelu w 2008 roku. Wówczas zapowiadał, że ustawa reprywatyzacyjna powstanie w ciągu kilku miesięcy. Tymczasem minęły już trzy lata, a ustawy jak nie było, tak nie ma.

Właśnie o tę zaginioną ustawę postanowił zapytać dziennikarz PAP. Traf chciał, że jeszcze przed zadaniem pytania, jego treść poznał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. I tu doszło do rzeczy wręcz niebywałej – Arabski zadzwonił do przełożonego dziennikarza, Prezesa PAP. Chwilę później reporter dostał polecenie od swojego szefa, w którym ten zakazał pytania o kwestię reprywatyzacji. Dziennikarz o nią nie zapytał.

Czy to początek jawnego uciszania dziennikarzy? Czyżby powrót cenzury?

(Źródło: kampanianazywo.pl)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=33497 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]