USA: episkopat broni tradycyjnej definicji prawnej małżeństwa

Aktualizacja: 2011-02-25 3:35 pm

„Małżeństwo przez tysiąclecia i w wielu kulturach było rozumiane jako związek jednego mężczyzny i jednej kobiety” – przypomina oświadczenie biura prawnego episkopatu Stanów Zjednoczonych. Publikacja ta ma związek z decyzją prezydenta Baracka Obamy, by Departament Sprawiedliwości zaprzestał obrony prawnej federalnej ustawy o ochronie małżeństwa (Defense of Marriage Act). Amerykański przywódca uznał bowiem, że obowiązująca zaledwie 15 lat ustawa jest niedopuszczalną dyskryminacją ze względu na orientację seksualną.

Biuro prawne amerykańskiego episkopatu zauważa w swym oświadczeniu, że zgodnie z konstytucją USA władza wykonawcza zobowiązana jest do przestrzegania będącego w mocy porządku prawnego. Po drugie, decyzja prezydenta Obamy jest poważnym afrontem wobec milionów Amerykanów, którzy odrzucają niesprawiedliwą dyskryminację, ale zarazem uznają jedyną i bezcenną wartość małżeństwa między mężczyzną i kobietą. Takie poparcie dla instytucji małżeństwa, czytamy w oświadczeniu, nie jest przejawem bigoterii, lecz racjonalnie i ugruntowanym przekonaniem, że jest ono podstawową instytucją społeczeństwa obywatelskiego. Sugerowanie zatem, że tego typu poglądy są dyskryminacją, to poważne zagrożenie dla wolności religijnej tych wszystkich Amerykanów, którzy popierają taką definicję małżeństwa – podkreśla biuro prawne episkopatu Stanów Zjednoczonych.

se/rv

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=33359 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]