Wygraj darmową… zmianę płci

Chęć zmiany płci od urodzenia, brak pieniędzy i … „ciekawa” historia – to trzy kryteria na podstawie których pewien szpital wybrał pięciu szczęśliwców, którzy już wkrótce przejdą operację zmiany płci.

Szpital w Bangkoku zorganizował niecodzienny konkurs, by pomóc tym, których nie stać na operację zmiany płci.

W tym roku akcja przyciągnęła ponad 100 chętnych. Specjalna komisja wybrała pięciu mężczyzn, którzy, jej zdaniem, najbardziej zasłużyli na tę zmianę w życiu.

By wygrać operację trzeba było spełnić trzy warunki. Po pierwsze, dana osoba musiała od dzieciństwa pragnąć, by stać się kobietą. Kolejny warunek to trudna sytuacja finansowa i brak środków na operację. Co więcej, liczyła się ciekawa historia życia, która chwyciła jurorów za serca.

Tajska trzecia płeć

Operacje zmiany płci są w Tajlandii bardzo popularne. Przebywając w tym kraju trudno nie spotkać kathoey (lub katoey) – modnie ubranych, wspaniale uczesanych i umalowanych przedstawicieli tzw. „trzeciej płci”.

Zgodnie z definicją „kathoey” to osoba, która posiadając konkretną płeć, przyswaja sobie cechy płci odmiennej.

Proces zmiany płci rozpoczyna się zazwyczaj w bardzo młodym wieku. Pierwszym krokiem jest terapia hormonalna, gdyż w Tajlandii leki hormonalne dostępne są bez recepty.

Dla kathoey organizowane są specjalne konkursy piękności, które cieszą się ogromną popularnością.

Za: tvp.info | http://tvp.info/informacje/rozmaitosci/wygraj-darmowa-zmiane-plci/4025757

Skip to content