Rostowski oszukał krwiodawców

Aktualizacja: 2011-02-24 12:25 pm
Jacek Rostowski oszczędza na krwiodawcach. Okazuje się, że pomoc tych, którzy ratują innym życie nie jest “ceniona” przez ministra finansów. Honorowi dawcy krwi dowiadują się, że za “dar życia” mogą sobie odliczyć cztery razy mniej niż wcześniej – podaje “Super Express”.

 

Do tej pory za oddanie płytek krwi można było liczyć na sporą zniżkę podatku , bo 130 zł za jednostkę płytek (250 ml), czyli cztery razy więcej, niż odliczają zwykli krwiodawcy. Tu upust wynosi 130 zł za litr krwi. W tym pierwszym przypadku oddaje się tylko składnik krwi – płytki. Potrzebują ich np. chorzy poddawani chemio- i radioterapii. Zabieg jest czasochłonny.

Teraz przepisy się zmieniły, oczywiście na niekorzyść. Okazało się, że stawki zrównały się w dół. Jacek Rostowski ustalił, że za 250 ml płytek krwi płaci się jak za 250 ml krwi, a nie jak dotąd za litr.

“W stacji krwiodawstwa dostałem zaświadczenie, że za osiem jednostek płytek, które w ciągu roku oddałem, mogę odpisać od podatku 260 zł. Dlaczego tyle, a nie 1040 zł?” – pyta jeden z honorowych dawców. “Przykro nam, ale taka jest obowiązująca interpretacja ministra finansów ” – odpowiada Stacja Krwiodawstwa.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=33260 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]