Tusk: Polska będzie wspierać Izrael

Jak poinformował dziś wieczorem portal Onet.pl, po spotkaniu premierów Polski i Izraela padły z obu stron nader ciepłe słowa. Szczególnie ze strony premiera RP Donalda Tuska, który zwracał się do Benjamina Netanjahu per „drogi przyjacielu”. Spotkanie dotyczyło niestabilnej i wybuchowej ostatnio sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Ze strony premiera RP oprócz słów wyrażających najwyższą sympatię wobec izraelskiej władzy, padły też zapewnienia o tym, że Polska będzie solidarna z Izraelem w celu utrzymania „odpowiedzialności i stabilności w regionie”. Jednocześnie Donald Tusk wyraził pragnienie wspierania „ludzi, dla których celem jest wolność i demokracja”. Ze strony izraelskiej Netanjahu wspominał o „wielowiekowych związkach”, jakie według niego mają łączą naród polski i żydowski. Mówił o Powstaniu Warszawskim i Powstaniu w Getcie jako elementach spajających historię walk wyzwoleńczych obu narodów. Nie omieszkał przy tym dodać, że „Żydzi cierpieli też na polskiej ziemi, cierpieli strasznie.” Wspomniał również, że na specjalną prośbę prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmuda Abbasa, sprowadził do strefy Gazy 300 Palestyńczyków z ogarniętej protestami Libii, po to, aby „chronić ludzkie życie”.

na podstawie: Onet.pl

Komentarz portalu Nacjonalista.pl: zapewnianie ze strony Tuska o solidarności z Izraelem i utożsamianie tego z chęcią wspierania jakiejkolwiek wolności i demokracji na Bliskim Wschodzie,  zakrawa na ponury dowcip. W obliczu obalonej niedawno pro-żydowskiej krwawej dyktatura Mubaraka w Egipcie oraz nieustannie trwającej okupacji strefy Gazy i  Zachodniego Brzegu Jordanu przez Izrael, wobec notorycznego łamania praw człowieka i prawa międzynarodowego przez to państwo, deklaracje wsparcia i solidarności są niczym innym, jak przykładaniem ręki do zbrodniczej działalności reżimu, który uczestniczy w tłamszeniu wolności narodowych i ludzkich na Bliskim Wschodzie od 44 lat. Z kolei Benjamin Netanjahu próbuje chyba oszukać samego siebie mówiąc, że sprowadzając Palestyńczyków z Libii – do obozu koncentracyjnego o nazwie Gaza, czyni cokolwiek w celu ochrony ludzkiego życia i godności ludzkiej.

Za: nacjonalista.pl | http://www.nacjonalista.pl/2011/02/23/tusk-polska-bedzie-wspierac-izrael.html

Skip to content