Następny wulgaryzm za pieniądze publiczne, tym razem wspierany przez Ministerstwo Kultury

Aktualizacja: 2011-02-23 6:42 pm

„Zimo, wypier…j” – głosi hasło z billboardu, który pojawił się w pięciu największych miastach Polski. Na to “dzieło sztuki” pieniądze wyłożyło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O informacji podaje Telewizja Polska TVP1 zaledwie w kilka dni po bulwersującym wyborze bączka jako symbolu polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, po świeżym skandalu z wyprodukowaniem przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych obrzydliwego i antypolskiego komiksu, który miał być rozprowadzany w szkołach niemieckich (pomysłodawczynią ma być córka Ministra Finansów), czy po skandalicznej reklamie LOT-u w niemieckich mediach, w której turystów do Polski mają przyciągać… atrakcje homoseksalne.

Fotografowałam bardzo dużo haseł pojawiających się w miastach, ale wybierałam te, które moim zdaniem są najbardziej trafione i te później haftowałam – mówi „Wiadomościom” TVP1 Monika Drożyńska, autorka dzieła. Natchnienia szukała w napisach widniejących na murach i płotach.

Billboard jest częścią projektu noszącego nazwę „Haft miejski”. Resort kultury dofinansował ten projekt. Jaką kwotą? Nie udało się tego ustalić, bo rzecznik ministerstwa odmówił w tej sprawie komentarza.

Policja przypomina, że używanie wulgaryzmów w miejscach publicznych jest karalne. – Za używanie słów obelżywych grozi kara ograniczenia wolności, lub kara grzywny do 1500 zł, którą może nałożyć sąd – mówi nadkomisarz Maciej Milewski, rzecznik KW Policji w Opolu.

Czy ktokolwiek poniesie odpowiedzialność – również i tą karną – za serię skandalicznych projektów, finansowanych z pieniędzy publicznych?

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie TVP1
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=33218 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]