Kolejna bulwersująca reklama Polski. LOT zachęca …. homoseksualizmem

Aktualizacja: 2011-02-23 6:24 pm

Po skandalicznym komiksie, który miał w Niemczech popularyzować Rok Chopinowski i polską kulturę, dziś posłowie PiS zaprezentowali, jak za naszą zachodnią granicą Polskę promują PLL LOT.

Lot

Odkryjcie wraz z MERIAN.de młodą Polskę – między sztuką, homoseksualizmem i butikowymi hotelami. Rozejrzeliśmy się dla Państwa w Warszawie i Krakowie. Prezentują Polskie Linie Lotnicze LOT” – głosi reklama, która ukazała się na znaczącym niemieckim portalu turystycznym. Do publikacji dotarł były minister transportu, Jerzy Polaczek. “Taka promocja jest niedopuszczalna” – podkreśla poseł PiS, dodając, że na tę bulwersującą reklamę PLL LOT wydały co najmniej 17 tys. euro.

Politycy PiS zaznaczają, że to zniszczenie polskiej marki w turystyce. “Promuje się Polskę jako kraj, w którym uprawia się seksturystykę” – zauważa Adam Hofman. Prawo i Sprawiedliwość spodziewa się energicznej reakcji  ze strony rządu na tę skandaliczną reklamę. “Źądamy od Donalda Tuska i Aleksandra Grada działań, które zablokują tego typu praktyki. Źądamy od Aleksandra Grada dymisji prezesa LOT-u” – mówi Kazimierz Michał Ujazdowski. “Źaden przewoźnik w Europie nie reklamuje swojego kraju w przestrzeni gospodarczej w tak skandaliczny sposób. Nie wyobrażam sobie, żeby Air France, Lufthansa, czy British Airways w ten sposób reklamowały swój kraj” – dodaje.

Na jutro zaplanowane jest specjalne posiedzenie sejmowej Komisji Infrastruktury poświęcone sytuacji w PLL LOT. Posłowie PiS zapowiadają, że z pewnością zostanie podczas niego poruszona również kwestia skandalicznej reklamy.

Za: MyPiS.org -- [Org. tytuł: « Kolejna bulwersujÄ…ca reklama Polski. LOT zachęca …. homoseksualizmem?»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=33213 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]