Kolejna bulwersująca reklama Polski. LOT zachęca …. homoseksualizmem

Po skandalicznym komiksie, który miał w Niemczech popularyzować Rok Chopinowski i polską kulturę, dziś posłowie PiS zaprezentowali, jak za naszą zachodnią granicą Polskę promują PLL LOT.

Lot

Odkryjcie wraz z MERIAN.de młodą Polskę – między sztuką, homoseksualizmem i butikowymi hotelami. Rozejrzeliśmy się dla Państwa w Warszawie i Krakowie. Prezentują Polskie Linie Lotnicze LOT” – głosi reklama, która ukazała się na znaczącym niemieckim portalu turystycznym. Do publikacji dotarł były minister transportu, Jerzy Polaczek. „Taka promocja jest niedopuszczalna” – podkreśla poseł PiS, dodając, że na tę bulwersującą reklamę PLL LOT wydały co najmniej 17 tys. euro.

Politycy PiS zaznaczają, że to zniszczenie polskiej marki w turystyce. „Promuje się Polskę jako kraj, w którym uprawia się seksturystykę” – zauważa Adam Hofman. Prawo i Sprawiedliwość spodziewa się energicznej reakcji  ze strony rządu na tę skandaliczną reklamę. „Źądamy od Donalda Tuska i Aleksandra Grada działań, które zablokują tego typu praktyki. Źądamy od Aleksandra Grada dymisji prezesa LOT-u” – mówi Kazimierz Michał Ujazdowski. „Źaden przewoźnik w Europie nie reklamuje swojego kraju w przestrzeni gospodarczej w tak skandaliczny sposób. Nie wyobrażam sobie, żeby Air France, Lufthansa, czy British Airways w ten sposób reklamowały swój kraj” – dodaje.

Na jutro zaplanowane jest specjalne posiedzenie sejmowej Komisji Infrastruktury poświęcone sytuacji w PLL LOT. Posłowie PiS zapowiadają, że z pewnością zostanie podczas niego poruszona również kwestia skandalicznej reklamy.

Za: MyPiS.org | http://mypis.pl/aktualnosci/1414-kolejna-bulwersujaca-reklama-polski-lot-zacheca-homoseksualizmem | Kolejna bulwersujÄ…ca reklama Polski. LOT zachęca …. homoseksualizmem?

Skip to content