Szczecin jest na skraju zapaści gospodarczej

Aktualizacja: 2011-02-23 7:32 pm

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości przedstawili spektrum spraw w Szczecinie, które powodują, że miasto z ogromnym potencjałem traci szansę na dynamiczny rozwój.

W sobotę szeregi PiS zasilił Krzysztof Zaremba. Senator, który od kilku miesięcy jest członkiem KP PiS, jeszcze do niedawna był jednym z zachodniopomorskich działaczy PO.

“Słyszymy, że PiS nie ma siły przyciągania nowych polityków. Jest wręcz przeciwnie” – komentuje lider zachodniopomorskiego PiS Joachim Brudziński.

“W PiS lżej mi się oddycha” – mówi Zaremba. Podkreśla, że rząd Donalda Tuska prowadzi złą politykę, zwłaszcza jeśli chodzi o gospodarkę morską. Przypomina, że obecny rząd oddał cały sektor stoczniowy “za nic”, zaś “fakt nieistnienia  polskiego przemysłu stoczniowego ułatwia Niemcom przejście przez kryzys suchą stopą”, o czym otwarcie mówi się za naszą zachodnią granicą. Zaremba zaznacza, że sami musimy stawiać na własną solidną politykę gospodarczą – wskazuje, że rządy innych krajów znacznie bardziej angażują się w pomoc rodzimym przemysłom. Przypomina przykłady Nicolasa Sarkozy’ego, czy Angeli Merkel, którzy zabiegali o krajowe stocznie. “Niemcy podpisali kontrakty z Katarczykami na stocznie w Kilonii i Hamburgu. Nie była to propagandowa hucpa jak u nas” – stwierdza senator. Podkreśla, że wszystkie te działania (w tym także budowa gazociągu Nordstream) powodują , że “Szczecin zwija się, a nie rozwija”. “Miasto jest na skraju zapaści gospodarczej” – dodaje.

Parlamentarzyści podkreślają, że rząd kontynuuje szkodliwe dla portów działania, nakładając 23-proc. VAT na firmy funkcjonujące w polskich portach. Joachim Brudziński mówi, że PiS zgłosił poprawkę, która zakłada utrzymanie zero-procentowej stawki podatku na przeładunki w polskich portach. “Jeżeli poprawka PO przejdzie, ostatnia nadzieja w Senacie” – podkreśla Brudziński.

Za: MyPiS.pl -- [Org. tytuł: « Joachim Brudziński: Szczecin jest na skraju zapaści gospodarczej»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=33195 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]