Szczecin jest na skraju zapaści gospodarczej

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości przedstawili spektrum spraw w Szczecinie, które powodują, że miasto z ogromnym potencjałem traci szansę na dynamiczny rozwój.

W sobotę szeregi PiS zasilił Krzysztof Zaremba. Senator, który od kilku miesięcy jest członkiem KP PiS, jeszcze do niedawna był jednym z zachodniopomorskich działaczy PO.

„Słyszymy, że PiS nie ma siły przyciągania nowych polityków. Jest wręcz przeciwnie” – komentuje lider zachodniopomorskiego PiS Joachim Brudziński.

„W PiS lżej mi się oddycha” – mówi Zaremba. Podkreśla, że rząd Donalda Tuska prowadzi złą politykę, zwłaszcza jeśli chodzi o gospodarkę morską. Przypomina, że obecny rząd oddał cały sektor stoczniowy „za nic”, zaś „fakt nieistnienia  polskiego przemysłu stoczniowego ułatwia Niemcom przejście przez kryzys suchą stopą”, o czym otwarcie mówi się za naszą zachodnią granicą. Zaremba zaznacza, że sami musimy stawiać na własną solidną politykę gospodarczą – wskazuje, że rządy innych krajów znacznie bardziej angażują się w pomoc rodzimym przemysłom. Przypomina przykłady Nicolasa Sarkozy’ego, czy Angeli Merkel, którzy zabiegali o krajowe stocznie. „Niemcy podpisali kontrakty z Katarczykami na stocznie w Kilonii i Hamburgu. Nie była to propagandowa hucpa jak u nas” – stwierdza senator. Podkreśla, że wszystkie te działania (w tym także budowa gazociągu Nordstream) powodują , że „Szczecin zwija się, a nie rozwija”. „Miasto jest na skraju zapaści gospodarczej” – dodaje.

Parlamentarzyści podkreślają, że rząd kontynuuje szkodliwe dla portów działania, nakładając 23-proc. VAT na firmy funkcjonujące w polskich portach. Joachim Brudziński mówi, że PiS zgłosił poprawkę, która zakłada utrzymanie zero-procentowej stawki podatku na przeładunki w polskich portach. „Jeżeli poprawka PO przejdzie, ostatnia nadzieja w Senacie” – podkreśla Brudziński.

Za: MyPiS.pl | http://mypis.pl/aktualnosci/1417-joachim-brudzinski-szczecin-jest-na-skraju-zapasci-gospodarczej | Joachim Brudziński: Szczecin jest na skraju zapaści gospodarczej

Skip to content