Grzegorz Braun o SB-ckim układzie rządzącym obecnie Polską

W dniu 19 lutego br. w Telewizji Trwam oraz Radiu Maryja wystąpił w ramach 'Rozmów Niedokończonych’ reżyser Grzegorz Braun. W wielogodzinnym spotkaniu przedstawił on daleko idące, ale w wielu przypadkach logicznie powiązane i układające się w przerażającą całość hipotezy o podziale wpływów dokonanym na długo przed tzw. Okrągłym Stołem, pomiędzy komunistyczną nomenklaturą a osobnikami kreowanymi swego czasu na bohaterów ruchu Solidarności, choć w rzeczywistości kolaborantami albo też i wieloletnimi konfidentami i zaufanymi Służby Bezpieczeństwa. Szczególnie tajemniczą postacią w tej sieci układów rejonu dolnośląskiego („układ wrocławski”) jest obecny Marszałek Sejmu RP Grzegorz Schetyna.

W audycji Grzegorz Braun powiedział m.in.:

„Film miałby pokazać, że korzenie transformacji są głębokie. Jeszcze przed okrągłym stołem pionki na szachownicy zostały już rozstawione. (…) Jednym z pionków był Grzegorz Schetyna – taki człowiek niby z biografią, ale bez biografii (…) Wiemy o nim, że studiował w latach 1981 – 1988 najpierw prawo, a potem historię.

(…) we Wrocławiu 80% akt SB zniszczono (…) Szczątkowo tylko zachowały się akta Grzegorza Schetyny. Wynika z nich, że w kwietniu 1982 r. w Opolu jakiś tw „Miś” donosił, że Grzegorz Schetyna wozi ulotki na trasie Opole – Wrocław. Jest to poważna informacja w stanie wojennym. Na tyle poważna, że funkcjonariusz z Opola wysyła szyfrogram do Warszawy z zapytaniem o informacje o Grzegorzu Schetynie. W maju, funkcjonariusz dostaje odpowiedź, że sprawa zakończona. Oznacza to, że Schetyna jest nietykalny, że był wykorzystywany prze SB do ważniejszych, bardziej zakonspirowanych działań (…).

(…) w latach 80. XX w. Niemcy budowali u nas sieć swojej agentury. (…) Po 10 kwietnia 2010 r.. mamy pełną zgodę Moskwy i Berlina. To jest hipoteza badawcza, że klocki na szachownicy transformacji były rozstawione w sposób przejrzysty. Zamachu smoleńskiego nie dało się zrobić tylko w Moskwie. (…)

(…) Układ wrocławski wziął Warszawę. (…) Partia Putina rządzi. Smoleńsk to zbrodnia cementująca sojusz niemiecko-rosyjski po naszym trupie. (…) Dziś elity wrocławskie są gotowe na przekazanie ośrodka rządzenia. My, po utracie Wilna i Lwowa nie możemy pozwolić sobie na utratę Wrocławia. (…) We Wrocławiu, w Urzędzie Marszałkowskim wisi żółta flaga z czarnym orłem. Biało-czerwona flaga tam nie powiewa.(…)

(…) Powinniśmy wiedzieć, kto do nas przemawia. Brakuje mi znaków zapytania, dlatego stawiam pytania. Ja niczego innego nie chcę, chcę się tylko dowiedzieć. A gdzie my mamy się dowiedzieć o tych, którzy nami rządzą. Adam Lipiński, kanclerz PiS też jest z Dolnego Śląska (…) Na Dolnym Śląsku obowiązuje pakt o nieagresji (…)”.

Cały materiał dźwiękowy można odsłuchac i pobrac ze strony Radia Maryja, a materiał wizualny ze strony Grzegorza Brauna.


Grzegorz Braun o układzie wrocławskim

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Niezależna Gazeta Obywatelska w Opolu (Autor: Andrzej Kostyrka „Andruch”) | http://ngopole.wordpress.com/2011/02/22/grzegorz-braun-o-ukladzie-wroclawskim/

Skip to content