Francuscy internauci “mają obsesję” w wyszukiwaniu żydowskich korzeni swoich polityków. Żydowskie organizacje zaniepokojone

Aktualizacja: 2011-02-21 11:56 am

Żydowskie media wyrażają zaniepokojenie z ujawnionego faktu, iż francuscy internauci “zachowując nadmierną ciekawość interesują się czy ich politycy są Żydami”. Agencja Europejskich Żydów EJP uważa, że jest to “obsesja w kraju posiadającym  historię antysemityzmu”.

Wyniki tej “nadmiernej ciekawości” Francuzów pochodzące z danych wyszukiwarki Google działającej w tym kraju, przytoczył dziennik Le Monde.  Funkcja “Autocomplete” wyszukiwarek, zapamiętująca i ułatwiająca wyszukiwane dane, podobno nie ujawnia podobnych “obsesji” internautów amerykańskich czy brytyjskich.

Przedstawiciele Google, pośrednio oskarżeni o tego rodzaju “antysemityzm”, tłumaczą się mówiąc, że co prawda w niektórych przypadkach, które kwalifikują oni jako “obraźliwe”, usuwają ręcznie asocjację wyszukiwanych słów, jednak w tym przypadku nie sądzą, że kojarzenie osób z ich religią może stanowić podstawę do takiej ingerencji.

“Wyszukiwane słowa ukazujące się w wyniku funkcji ‘Autocomplete’ odzwierciedlają aktywność wszystkich użytkowników sieci internetowej” – stwierdza rzecznik prasowy Google France, Anne-Gabrielle Dauba-Pantanacce, dodając, że “Podczas gdy zawsze dążymy do neutralości i obiektywności ukazującej różnorodność zawartości sieci internetowej – niekiedy dobrej, niekiedy mogącej wywoływać obiekcje – stosujemy również zasady wyłączania w przypadku pornografii, przemocy i mowy nienawiści”. Pani rzecznik nie tłumaczy niestety według jakich kryteriów Google wyklucza strony uznane przez nich jako “mowa nienawiści”, i kto tak naprawdę pomaga im w ustalaniu tej granicy. Istnieje wyraźna obawa, że chodzi o te same siły, które wyrażają zaniepokojenie z powodu zwykłej ciekawości ludzi czy ich przedstawiciele polityczni zatajają ważną część swojego życiorysu i przywiązania ideologiczno-etniczno-religijnego.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie European Jewish Press
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=33019 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]