Samoloty Tu-154 przestają latać nad Iranem

Aktualizacja: 2011-02-20 2:17 pm

Rosyjska gazeta „Wiedomosti” donosi dziś na swojej stronie internetowej o wprowadzeniu przez Iran zakazu lotów maszyn typu Tu-154.

Zakaz dotyczy samolotów należących do irańskich linii lotniczych. Według relacji gazety „Wiedomosti”, decyzja władz w Teheranie uzasadniona była częstymi usterkami maszyn tego typu w ostatnich latach. Rosyjskie Tu-154 stanowią istotną część irańskiej cywilnej floty powietrznej i nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób miejscowe kompanie lotnicze poradzą sobie z zakazem. Przywoływana rosyjska gazeta podkreśla, powołując się na opinie ekspertów, iż wysoka awaryjność Tu-154 związana jest z ich wyeksploatowaniem (część została wyprodukowana jeszcze w ZSRR), a nie wynika z niskiej jakości samolotów tego typu.

(AJ)

Źródło: vedomosti.ru

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=32941 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]