USA: Nie będzie federalnych pieniędzy dla zabójców nienarodzonych

Aktualizacja: 2011-02-20 11:21 am

Republikańska większość w Izbie Reprezentantów uchwaliła federalną ustawę finansową, z której wyrzucono pieniądze przeznaczane na wsparcie dla Planned Parenthood, czyli największego zabójcy nienarodzonych w Stanach Zjednoczonych.

Za odebraniem pieniędzy dla zabójców było 240 kongresmenów (a wśród nich dziesięciu demokratów, którzy zagłosowali inaczej niż ich partia), za ich utrzymaniem 185 (w tym siedmiu republikanów).

Głosowanie to było pierwszym poważnym krokiem na drodze do zastopowania przekazywania pieniędzy federalnych na rzecz propagowania zabijania nienarodzonych. I dlatego wywołało ogromny sprzeciw zwolenników zabijania. – To jest wendetta przeciwko Planned Parenthood – grzmiała demokratyczna deputowana Jackie Speer.

Odpowiadał jej republikanin, który przygotował projekt tej poprawki. – Nikt nie mówi, że Planned Parenthood nie może być nadal największym dostawcą aborcji w Ameryce, ale dlaczego mają za to płacić miliony podatników, którzy są za życiem – pytał retorycznie. I dodawał: „niestety aborcja na żądanie jest zgodna z amerykańskim prawem. Ta debata dotyczy tego, kto ma za to płacić – dodał.

TPT/ChristianPost

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Nie będzie federalnych pieniędzy dla zabójców nienarodzonych»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=32934 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]