Byli posłowie LPR lobbystami

Aktualizacja: 2011-02-19 7:58 pm

Dwóch byłych posłów Ligii Polskich Rodzin Radosław Parda i Szymon Pawłowski zarejestrowali się w Sejmie jako lobbyści – dowiedział się serwis tvp.info. Na zlecenie firmy Chipita, producenta m.in. popularnych rogalików 7Days, zajmują się zmianami w prawie podatkowym.

Parda i Pawłowski karierę zaczynali w Młodzieży Wszechpolskiej. Posłami byli tylko w czasie jednej niepełnej kadencji Sejmu w latach 2005-2007. Mimo to udało im się osiągnąć w polityce pewne sukcesy. Parda był przez jakiś czas wiceministrem sportu, a Pawłowski – szefem klubu parlamentarnego LPR.

Przed rokiem zarejestrowali spółkę New Solutions i rozpoczęli karierę w lobbingu. – Mieliśmy kilku klientów, którym doradzaliśmy w zakresie kontaktów z decydentami: z kim należy się spotkać i gdzie wysłać maila. Chipita to pierwszy klient, dla którego świadczymy typową pracę w parlamencie – mówi serwisowi tvp.info Radosław Parda.

Byli posłowie chcą doprowadzić do korzystnych dla Chipity zmian w ustawie o podatku od towarów i usług. Działają zupełnie oficjalnie: nazwa ich spółki figuruje w rejestrze firm lobbingowych prowadzonym przez MSWiA, a oni sami zarejestrowali się w Sejmie.

za: onet.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=32909 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]