Aktualizacja strony została wstrzymana

Szykany za wypowiedzi w Radiu Maryja

Redaktor naczelny pisma „Rurociągi” Witold Michałowski jest szykanowany za wypowiedzi, które pojawiają się między innymi na antenie Radia Maryja.
Witold Michałowski został wezwany na badania w szpitalu psychiatrycznym w Warszawie. Pismo w tej sprawie zostało wysłane z Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie. Redaktor „Rurociągów” nie został jednak poinformowany o tym, kto złożył doniesienie w tej sprawie.

Witold Michałowski informuje, że sprawa dotyczy jego wypowiedzi związanych z działalnością rosyjskich oligarchów, którzy chcą kontrolować dostawy i wydobycie gazu w basenie Morza Kaspijskiego. Wielu środowiskom jak dodaje mogą nie podobać się także informacje zawarte w przygotowywanej publikacji, której jest współautorem: „Elity III RP w służbie Gazpromu”.
Do tego dochodzą jeszcze wypowiedzi na antenie Radia Maryja.

To nie pierwszy taki przypadek szykanowania za wypowiedzi jakie pojawiają się na antenie toruńskiej rozgłośni – dotyczy to między innymi związkowców.

Obecnie toczy się postępowanie dyscyplinarne wobec Sławomira Siwego Przewodniczącego Związku Zawodowego Polskich Celników.
Medioznawca dr Hanna Karp zwraca uwagę, że szykany jakie pojawiają się względem osób, które występują na antenie Radia Maryja są także uderzeniem w toruńską rozgłośnię – jest to również ostrzeżenie dla innych – jak mówi dr Karp to: „specyficzne budowanie blokady informacyjnej wokół Radia Maryja”.

Jak dodaje dr Hanna Karp najgorsze jest to, że metody, które zauważamy kojarzą się z najbardziej mrocznym okresem PRL-u i jak się dzisiaj dowiadujemy także Rosji współczesnej – o czym pisała zamordowana w 2006 roku dziennikarka Anna Politkowska.

W swoich publikacjach rosyjska dziennikarka zwracała uwagę, że propaganda okazała się skuteczna – naród jak mówi dr Karp – „zaakceptował pojęcie sprawiedliwych szykan„. Podobnie zdaniem medioznawczy jest z Radiem Maryja – tak by „nie tylko związkowcy, czy niepokorni eksperci, ekonomiści, czy analitycy gospodarki nie wypowiadali się na antenie Radia Maryja ale także by opinia publiczna – tak jak Rosjanie w Rosji Putina zaakceptowali pojęcie sprawiedliwych szykan„.

To także stawia pod dużym znakiem kondycję polskiej demokracji.

Redakcja Informacyjna Radia Maryja

Za: Radio Maryja (2011-02-19) | http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=110262

Skip to content