Niemcy: Trafiła do aresztu za odmowę wysłania dzieci na „seks”

Matka 12 dzieci została w Niemczech zamknięta w areszcie, ponieważ nie wysyła dzieci na przymusowe wychowanie seksualne. Baptystka ma spędzić 43 dni w areszcie.

Pochodzące z Rosji małżeństwo mieszkające w Salzkotten nie zgadza się, by ich trójka dzieci, podlegająca przymusowi edukacji seksualnej, uczęszczała na tego typu zajęcia. Powołuje się na 1 protokół dodatkowy Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, którego art. 2 brzmi: „Wykonując swoje funkcje w dziedzinie wychowania i nauczania, Państwo uznaje prawo rodziców do zapewnienia tego wychowania i nauczania zgodnie z ich własnymi przekonaniami religijnymi i filozoficznymi”. Państwo chce poprzez areszt wymusić na rodzicach zapłacenie grzywny i posyłanie dzieci na edukację seksualną.

– Szkoła ignoruje od 2005 roku prawa rodziców, po to, by wymusić realizację państwowego i antychrześcijańskiego wychowania seksualnego we wszystkich szkołach podstawowych – powiedział protestanckiej agencji informacyjnej Idea.de Armin Eckermann ze Stowarzyszenia „Nauczanie Domowe”. – Ojciec rodziny powiedział mi, że jego żona bardzo tęskni za rodziną, ale znajduje pocieszenie w Bogu – dodał działacz.

Mąż kobiety zaapelował do wszystkich rodziców, by zwracali uwagę na to, czego ich dzieci uczą się w szkole. W Niemczech panuje bardzo restrykcyjne prawo dotyczące przymusu szkolnego. Nie ma możliwości wypisania dziecka z niemoralnego przedmiotu, a ci rodzice, którzy się na to zdecydują, albo chcą uczyć swoje dzieci w domu, spotykają się z szykanami, od kary grzywny, przez areszt, po odebranie potomstwa przez Urząd ds. Młodzieży (Jugendamt).

sks

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/trafila_do_aresztu_za_odmowe_wyslania_dzieci_na_seks | Trafiła do aresztu za odmowę wysłania dzieci na „seks”

Skip to content