Polski Śląsk – serbskie Kosowo

Aktualizacja: 2011-02-17 9:56 am

Kosowo jest tym dla Serbów, czym Śląsk dla Polaków. Podobnie jak Polacy na Śląsku, tak i Serbowie w Kosowie byli od stuleci, wiążąc ziemię nierozerwalnymi więzami historii, tradycji, krwi i kultury. U schyłku XX wieku teren Kosowa dotkęły najgorsze plagi współczesności – imigracja oraz terroryzm mniejszości narodowych.

Oto na terenie Kosowa ludność albańska rozpoczęła masową akcję wyniszczania Serbów wszelkimi dostępnymi środkami. Mordercy z bandyckiej formacji paramilitarnej UCK dopuszczali się gwałtów, zabójstw i aktów terroru. W tym samym czasie na salonach międzynarodowych, pod płaszczykiem walki o prawa mniejszości, albańscy politycy forsowali plan oderwania Kosowa od Serbii. Albańskim autonomistom z pomocą przyszła Unia Europejska, która w ramach walki ze swoimi największymi wrogami – państwami narodowymi – uwielbia wspierać wszelkiej maści mniejszości narodowe, ruchu autonomiczne i separatystyczne. Mordercy z UCK do spółki z Unią Europejską i żołdakami z NATO pokonali Serbię, dając zielone światło nowotworowi, jakim jest “niepodległe państwo Kosowo”.

W Polsce, na Śląsku – czy jak kto woli Górnym Śląsku – w ostatnim czasie wrzask podnosi hałaśliwa mniejszość. Zaraz po roku 1989 zwali się oni, dla korzyści materialnych, Niemcami – stojąc w kolejkach pod niemieckim placówkami w oczekiwaniu na zapomogi. Dzisiaj – widząc możliwości, jakie daje im Unia Europejska – wymyślili, że są po prostu nowym narodem – “narodem śląskim”.

My jednak mówimy STOP! Nie pozwolimy na powtórkę scenariusza z Kosowa. Nie pozwolimy na niszczenie integralności terytorium naszej Ojczyzny. Nie ma litości dla wrogów polskości!

źródło: www.nop.org.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=32735 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]