Ryż z plastiku na Twoim talerzu? Chiński skandal żywnościowy

Skażona chińska żywność powraca. Nowe raporty z Singapuru wskazują, że niektóre chińskie spółki masowo produkują i sprzedają podrobiony ryż nieświadomym konsumentom. Według raportu w języku koreańskim w tygodniku Weekly Hong Kong, producenci mieszają ziemniaki, słodkie ziemniaki i przemysłowe syntetyczne żywice do produkcji imitacji ryżu.

Raport w Very Vietnam zawierał informacje, że pewien urzędnik z Chinese Restaurant Association (Stowarzyszenie Chińskich Restauracji) stwierdził, że zjedzenie trzech misek imitacji ryżu jest odpowiednikiem zjedzenia jednej torebki z tworzywa sztucznego (reklamówki – przyp. Tłum.).

Spożywanie takiego plastiku jest oczywiście poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Urzędnicy rzekomo przygotowują się do wszczęcia dochodzenia w fabrykach podejrzewanych o produkcję fałszywego ryżu.

Skandal nie jest niespodzianką, mając w pamięci dawne problemy związane z chińską żywnością. Na przykład ten z roku 2008- skażenie melaminą mleka w którym około 300 000 osób ucierpiało na zdrowiu i co najmniej sześć niemowląt zmarło w wyniku zatrucia przez toksyczny związek chemiczny.

Inna skażona żywność z Chin to skażona melaminą karma dla zwierząt domowych, skażone ołowiem kubki dla dzieci, a nawet inny fałszywy przypadek ryżu, gdzie chińska firma dodawała syntetyczne aromaty do zwykłego ryżu, aby wyłudzić wyższą cenę od konsumentów przekonanych, że to droższe odmiany ryżu „Wuchang”.

Niektórzy dziennikarze bardzo zirytowani tą fałszywą historią ryżu, porównują tą imitację ryżu do imitacji rzeczywistości, w której żyje świat.

„Fałszywy rozwój, druk fałszywych pieniędzy, fałszywy wzrost PKB, wytwarzanie podrobionych towarów i usług … zmusza nas do spożywania fałszywej żywności, ponieważ nie możemy sobie pozwolić (nie stać nas) na prawdziwy pokarm, ponieważ nie mamy realnego wzrostu, nie mamy realnej gospodarki , nie mamy prawdziwego przemysłu, mamy tylko podróbki „, ubolewała redaktor talk-show Stacy Herbert z Russia Today. „Więc to ma sens, że jemy tylko fałszywą żywność….” [link – YouTube]

Tłumaczenie: Zespół StopCodex ze źródła NaturalNews

Za: StopCodex | http://www.stopcodex.pl/2011/02/ryz-z-plastiku-na-twoim-talerzu-chinski-skandal-zywnosciowy/

Skip to content