Belgijski ksiądz walczy z islamską zarazą

Aktualizacja: 2006-05-2 12:00 am

“Znany w Belgii ksiądz Samuel (Le Père Samuel) z parafii św. Antoniego Padewskiego w Montignies-sur-Sambre jest oskarżony o znieważenie islamu. Doniesienie o popełnieniu przestępstwa złożyło Centrum Równych Szans i Sprzeciwu Wobec Rasizmu. W 2002 roku ks. Samuel powiedział podczas wywiadu telewizyjnego, że “każde zislamizowane dziecko muzułmańskie urodzone w Europe będzie w przyszłości bombą z opóźnionym zapłonem dla zachodnich dzieci“.

W niedzielę ksiądz Samuel odprawił 4-godzinną mszę św. w rycie trydenckim, podczas której wygłosił kazanie dotyczące oskarżenia. W mszy wzięło udział ponad 1000 osób z Belgii i Francji. Tydzień temu belgijski wymiar sprawiedliwości zdecydował, że duchownemu zostanie wytoczony proces o wzniecanie nienawiści rasowej i religijnej. Wierni księdza Samuela zapowiadają, że autobusami pojadą do sądu i będą demonstrować w obronie duszpasterza.

Ks. Samuel urodził się w 1942 roku w Midyat (Turcja) jako Samuel Ozdemir. W dokumentach belgijskich figuruje jako Charles-Clément Boniface. Samuel należał do diaspory katolickiej w Syrii i Turcji. W domu mówiliśmy po aramejsku, językiem Jezusa. W połowie lat 70-tych uciekliśmy do Belgii, ponieważ chrześcijanie byli prześladowani w Turcji. Muzułmanie dokonują inwazji na Europę. Tak zwani umiarkowani muzułmanie nie istnieją – twierdzi Samuel. W 2001 roku duchowny popadł w konflikt ze swoim biskupem. Ordynariusz suspendował ks. Samuela w czynnościach kapłańskich.”

Za: RZYMSKI KATOLIK http://rzymskikatolik.blox.pl/html

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=326 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]