Rwanda: wysterylizują 700 tys. mężczyzn za pieniądze amerykańskich podatników

Aktualizacja: 2011-02-14 11:28 am

Rząd Rwandy planuje w ciągu trzech lat wysterylizować 700 tys. mężczyzn. Przedsięwzięcie to zostanie sfinansowane przez amerykańskie organizacje. Minister zdrowia dr Richard Sezibera podkreślił, że sterylizacja będzie przeprowadzona u tych mężczyzn, którzy wyrażą na to zgodę. Rząd zamierza wszcząć ogólnokrajową kampanię, zachęcając do stosowania prezerwatyw i wazektomii.

Przeciętna kobieta w Rwandzie rodzi pięcioro dzieci. Międzynarodowe organizacje planowania rodziny uznały, że to za dużo. 

Prezes American Population Research Institute, Steven W. Mosher wyraził oburzenie, mówiąc, że co najmniej dwie amerykańskie organizacje będą współfinansowały projekt ograniczania przyrostu naturalnego w Rwandzie. Są to USAID oraz Family Health International.

Podobne kampanie były prowadzone w Rwandzie już wcześniej pod pretekstem zapobiegania szerzeniu się HIV i AIDS. W 2008 r. urzędnicy ministerstwa zdrowia informowali, że w pierwszej kolejności zwrócą się do młodych mężczyzn na uczelniach, w policji i w armii, zachęcając ich do sterylizacji. Stacja BBC donosiła wówczas, że wielu mężczyzn było oburzonych pomysłem rządu, zwłaszcza, że mówiono, iż sterylizacja będzie dobrowolna, a taka nie była. W armii żołnierze otrzymali rozkaz poddania się wazektomii. 

Program sterylizacji mężczyzn w Rwandzie jest sponsorowany przez USAID oraz Family Health International, która prowadzi szkolenia lekarzy. 

Mosher zapowiedział, że jego Instytut zrobi wszystko, co tylko będzie możliwe, aby zapobiec wykorzystaniu pieniędzy amerykańskich podatników na tego typu działania, które są nielegalne.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=32530 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]