Aktualizacja strony została wstrzymana

Jezuicki uniwersytet i celebrowanie „queer”

Xavier University, jezuicka instytucja szkolnictwa wyższego, będzie gospodarzem tzw. „Queer Week”. W zamierzeniu inicjatywa ta ma być „celebracją zjednoczenia ludzi” o różnych orientacjach seksualnych.

Katolicka uczelnia z Ohio utrzymuje, że celem wydarzenia jest „uczczenie «queer»” jako zjednoczenia społeczno-politycznego ludzi, którzy identyfikują się jako geje, lesbijki, biseksualiści, transseksualiści, interseksualiści, osoby o płci queer, oraz wszystkie inne, które popierają równość wszystkich tożsamości i wyrażeń”.

„Queer Week” mają towarzyszyć takie „atrakcje”, jak m.in. „Dzień Solidarności z Homoseksualistami”, wystawa zwiększająca świadomość „queer” czy dystrybucja koszulek „Gay, Fine By Me”.

Za przeprowadzenie „zabawy” ma być odpowiedzialny Xavier Alliance – działająca przy uczelni organizacja homoaktywistów. Pokazywała on film dokumentalny, który forsował tezę, że homoseksualizm nie jest niemoralny, a biblijna historia o potępieniu Sodomy powinna zostać zreintrepretowana. Na terenie campusu organizacja rozprowadzała także koszulki, które zachęcały studentów do „bycia dumnym z powodu wyjścia z ukrycia”.

Xavier Alliance promuje także „Bezpieczną Strefę” na uniwersytecie, która stara się walczyć z homofobią i heteroseksualizmem na terenie uczelni.

eMBe/LifeSiteNews

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/jezuicki_uniwersytet_i_celebrowanie_queer | Jezuicki uniwersytet i celebrowanie „queer”