Aktualizacja strony została wstrzymana

Nowy Jork: 27-letni chasydzki Żyd molestował seksualnie w szpitalu 72-letniego nieznajomego pacjenta

27-letni Yahov Kramer, chasydzki Żyd ze Spring Valley w stanie Nowy Jork, został aresztowany w środę, 13 listopada br. w nowojorskim szpitalu New York-Presbiterian Hospital Columbia, po tym jak pielęgniarka nakryła go na molestowaniu seksualnym jednego z leżących w łóżku pacjentów – stwierdziła nowojorska policja.

Kramer, który przedostał się do szpitala bez zezwolenia, „odsłonił szpitalną piżamę pacjenta i dotykał jego genitalia” – stwierdziła pielęgniarka. Pacjentem był 72-letni mężczyzna o bardzo słabym zdrowiu, który jednak zszokowany był w stanie złożyć szczegółowe zeznanie. Stwierdził on, że zupełnie nie zna napastnika.

Przerażona pielęgniarka, która była świadkiem incydentu, natychmiast zawiadomiła służbę ochrony szpitala. Strażnicy przybyli na miejsce o 12:15 po południu, jednak z niewiadomych na razie powodów policję zawiadomiono dopiero po wielu godzinach.  [Niewiadomego? – istnieje totalny paraliż gdy chodzi o jakiekolwiek przewinienie dokonane przez Żydów – przyp. BIBUŁA] Policja wyprowadziła ze szpitala skutego w kajdanki aresztowanego dopiero o godzinie 9 wieczorem i doprowadziła do posterunku numer 33 w Washington Heights.

„Zarzuty dotyczą obrzydliwych czynności, ze starszą osobą jako ofiarą, z chorym pacjentem, który nie mógł stawić oporu napastnikowi.” – stwierdził rzecznik policji. Zabrudzone ubranie, które Kramer próbował wyczyścić pozbywając się materiału dowodowego, zostało zabezpieczone przez nowojorską policję NYPD.

„Wszystko wskazuje, że nie znał on ofiary, wygląda na to, że po prostu chodził on od pokoju do pokoju szukając sposobności” – stwierdził jeden z policjantów.

Rodzina i znajomi Kramera oczekujący na posterunku policji, odmówili komentarza dziennikarzom. Ojciec Yahova Kramera, Jeremias Kramer z Williamsburga na Brooklynie powiedział, że „Cała ta historia jest nieprawdziwa i zwyczajnie głupia. […] On jest studentem, zaangażowaną w studia osobą. W szpitalu, gdzie był umówiony, był razem z żoną. Coś musi być nie w porządku, jeśli aresztuje się ludzi w szpitalu. To jest nienormalne, to jakaś głupia pomyłka.”

Policja wyjaśnia incydent, który jednak nie doczekał się żadnej szerszej ogólnokrajowej analizy, poza wzmianką w lokalnej prasie.

.