Izrael: nakaz aresztowania rabina-rasisty “krzywdzący”

Aktualizacja: 2011-02-9 10:41 pm

Nakaz aresztowania rabina Dova Liora, który we wstepie do książki “The King’s Torah” nawołuje do mordowania gojów (nie jest w tym zresztą odosobniony), jest krzywdzący – tak twierdzą zwolennicy Liora oraz inni rasistowscy rabini.

fot.: napis na domostwie w Hebronie

Około tysiąca osób demonstrowało przeciwko nakazowi aresztowania rabina w związku z podejrzeniem nawoływania do nienawiści oraz podżegania. “To krzywdzące”, “to upokorzenie dla Tory”, “to próba uciszenia rabinów” oraz “rabini zajmują stanowisko w ważnych sprawach” – twierdzą obrońcy rabina – żydowskiego rasisty. Prawa wynikające z Tory uznają natomiast za nadrzędne wobec praw państwowych i zapowiadają dalsze inicjatywy w obronie rabina, a wręcz fizyczne uniemożliwienie jego aresztowania.

“The King’s Torah”, autorstwa rabina Icchaka Szapira, do której wstęp napisał rabin Dov Lior, ma zostać usunięta ze sklepów z powodu problematycznych ustępów. Książka porusza prawa Tory w odniesieniu do postępowania na wojnie. Jak pokazuje konsekwencja izraelskiego reżimu w mordowaniu chociażby palestyńskich cywili, kolejne takie publikacje nie są specjalnie potrzebne.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=32275 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]