Izrael: nakaz aresztowania rabina-rasisty „krzywdzący”

Nakaz aresztowania rabina Dova Liora, który we wstepie do książki „The King’s Torah” nawołuje do mordowania gojów (nie jest w tym zresztą odosobniony), jest krzywdzący – tak twierdzą zwolennicy Liora oraz inni rasistowscy rabini.

fot.: napis na domostwie w Hebronie

Około tysiąca osób demonstrowało przeciwko nakazowi aresztowania rabina w związku z podejrzeniem nawoływania do nienawiści oraz podżegania. „To krzywdzące”, „to upokorzenie dla Tory”, „to próba uciszenia rabinów” oraz „rabini zajmują stanowisko w ważnych sprawach” – twierdzą obrońcy rabina – żydowskiego rasisty. Prawa wynikające z Tory uznają natomiast za nadrzędne wobec praw państwowych i zapowiadają dalsze inicjatywy w obronie rabina, a wręcz fizyczne uniemożliwienie jego aresztowania.

„The King’s Torah”, autorstwa rabina Icchaka Szapira, do której wstęp napisał rabin Dov Lior, ma zostać usunięta ze sklepów z powodu problematycznych ustępów. Książka porusza prawa Tory w odniesieniu do postępowania na wojnie. Jak pokazuje konsekwencja izraelskiego reżimu w mordowaniu chociażby palestyńskich cywili, kolejne takie publikacje nie są specjalnie potrzebne.

Za: Autonom.pl | http://autonom.pl/index.php/news/informacje/955-izrael-nakaz-aresztowania-rabina-rasisty-qkrzywdzacyq

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content