“The New York Times” zrównuje katolików z terrorystami muzułmańskimi

Aktualizacja: 2011-02-9 12:43 pm

William Donohue, szef Ligi Katolickiej w USA na stronie internetowej Spero News opisuje, jak gazeta „The New York Times” z 4 lutego br., w skandaliczny sposób porównała muzułmanów do katolików.

„Wspólnota katolicka i islamiści mają wiele wspólnego” – pisze gazeta. „Tak jak Kościół katolicki obejmuje zarówno tych, którzy praktykują lewicową teologię wyzwolenia, jak i konserwatywnych przeciwników aborcji, podobnie Bractwo Muzułmańskie skupia pragmatycznych reformatorów, jak i radykalnych ideologów podżegających do akcji zbrojnych.”

Donohue pisze więc ironicznie: „Z pewnością siostra Mary Alice, która zwraca się na lewo, kiedy pomaga ubogim i ojciec Murphy, który staje się ekstremistą prawicowym, bo współpracuje z obrońcami życia, ma wiele wspólnego z muzułmanami, różniącymi się jedynie tym, czy zabijać Żydów już teraz, czy dopiero wtedy, kiedy wygrają wybory.”

Gazeta opublikowała artykuł zatytułowany: „Grupa islamistów dąży do przejęcia władzy w Egipcie, ale jej intencje nie są jasne”. Donohue dziwi się, że gazeta nie pisze „islamska grupa”, tylko „grupa islamistów”. Ten ostatni termin opisuje muzułmanów, którzy mieszają islam z polityką ekstremistów. Dlatego dziwi go tym bardziej, że gazeta wciąż nie zna prawdziwych intencji Bractwa Muzułmańskiego, które dąży do przejęcia władzy w Egipcie. 

Kiedy Bractwo zostało założone w 1928 r. jego motto brzmiało „dżihad jest naszą drogą”. Nic się nie zmieniło od tamtego czasu. Obecni przywódcy Bractwa są przekonani, że trzeba zabijać Żydów. W poniedziałek jeden z nich mówił do Egipcjan, że „powinni się przygotować do wojny z Izraelem”. Nawet w niedawnym wydaniu Times’a przyznano, że przywódcy Bractwa „poparli akty terroryzmu przeciwko Izraelowi i żołnierzom amerykańskim w Iraku”.

Przedwczoraj  inny przywódca powiedział, że każdy rząd, który przejmie władzę powinien wycofać się z 32 -letniego traktatu pokojowego z Izraelem.  A wczoraj na stronie internetowej Al-Kaidy – Muslim.Net, pojawiło się wezwanie do jedności między muzułmanami, czy to umiarkowanymi zwolennikami reform, czy też zwykłymi terrorystami: “Wzywamy islamistów do wsparcia Bractwa Muzułmańskiego”. Donohue pisze ironicznie, że „z pewnością siostra Mary Alice i brat Murphy są podobni do muzułmanów”, jak napisał „The New York Times”, który ma problem z intencjami Bractwa.

Źródło: Spero News.com., AS

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=32223 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]