Wielka Brytania: W każdej szkole nauczyciel-specjalista od 'Holokaustu’

Londyński 'Instytut Edukacji’ przeznaczy półtora miliona funtów na dokształcenie w każdej szkole średniej jednego nauczyciela – „specjalisty od Holokaustu”.

Stuart Foster, dyrektor projektu pogłębienia świadomości społecznej o „Holokauście”, prowadzonego w ramach tzw. antyrasistowskiej inicjatywy powiedział, że „Istnieje w społeczeństwie powiększające się zaniepokojenie nietolerancją i rasizmem, gdyż BNP [Brytyjska Partia Narodowa] zdobywa popularność i wzrasta antysemityzm.”  Inicjatywa wprowadzenia nauczyciela-specjalisty od zagadnienia „Holokaustu” w każdej szkole ma za zadanie „utrzymanie świadomości dotyczącej systematycznej nazistowskiej masakry Żydów podczas II Wojny Światowej, w czasie gdy liczba ocalałych spada” – stwierdza raport opublikowany w Times Educational Supplement.

Projekt, który rozpoczął swą pracę począwszy od tegorocznej rocznicy 'Nocy Kryształowej’, zakłada docelowo przeszkolenie jednego nauczyciela w każdej szkole z uwagi na to, iż – jak twierdzi „specjalistka edukacji” w Jewish Museum, Ruth-Anne Lenga – „Emocjonalność [zagadnienia] frapuje nauczycieli i stwarza moralnie trudne pytania i w tym chcielibyśmy zapewnić wsparcie.”

Pomimo ciągłej, natarczywej i bezwzględnej propagandy wtłaczającej społeczeństwom poprawną politycznie i ideologicznie interepretację wydarzeń II Wojny Światowej, w tym zagadnień tzw. Holokaustu, środowiska żydowskie uważają, że temat 'Holokaustu’ jest – jak mówi Ruth-Anne Lenga – „często podejmowany w szkołach sporadycznie.”


Na podstawie: TimesOnline


Skip to content