W Hiszpanii rozważają przyznanie “Praw Człowieka” szympansom

Aktualizacja: 2006-04-28 12:00 am

Socjalistyczny rząd hiszpański zajął się sporządzeniem nowej ustawy mającej przyznawać szympansom “prawa człowieka”. Minister Środowiska Cristina Narbona wyjaśnia co prawda, że “Nie mówimy tutaj o przyznawaniu praw czlowieka szympansom, ale o “ochronie ich środowiska, unikaniu złego traktowania i używania ich do różnych przedstawień cyrkowych”.

Jest charakterystyczne, że socjalistyczny rząd Hiszpani zajmuje się “prawami szympansów” i zwierząt, a jednocześnie w tym samym czasie uchwala najgorsze ustawy zabijające nienarodzone dzieci, dopuszcza i legalizuje destrukcyjne badania nad embrionami ludzkimi, legalizuje związki homoseksualne, niszczy tradycyjne wartości społeczne i promuje anykatolickie wychowanie. Hiszpania, swego czasu ikona katolicyzmu i stabilności moralnej, staje się wymierającym krajem z jednym z najniższych wskaźników urodzeń.

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=320 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]