Happening sceptyków homeopatii – w poszukiwaniu prawdy czy na służbie przemysłu farmaceutycznego?

Aktualizacja: 2011-02-6 10:58 am

Dziś (06.02), w wielu krajach świata, także w Polsce, odbędzie się niecodzienny eksperyment medyczny. Grupy sceptyków przedawkują leki homeopatyczne, by udowodnić, że nie mają one żadnego działania. Akcję organizuje Klub Sceptyków Polskich. Twierdzą oni, że leki homeopatyczne nie mają żadnego biochemicznego działania, a substancje czynne chemicznie są tak bardzo rozrzedzone, że nie mogą w żaden sposób wpływać na organizm człowieka.”Liczymy, że na miliard tabletek może znaleźć się jeden atom w jednej tabletce.” – mówi szef Klubu Sceptyków Polskich, Tomasz Witkowski.”. Zwolennicy homeopatii twierdzą, że leki homeopatyczne działają, przekazują bowiem do organizmu jak to określają informację o leczeniu. Ale dowodów tej hipotezy nie ma.

Sceptycy mówią, że połkną ogromne ilości leków homeopatycznych i nic im się nie stanie – ich zdaniem będzie to dowód, że owe specyfiki nie działają. Po zeszłorocznej takiej akcji w Wielkiej Brytanii nie było żadnych doniesień o negatywnych skutkach dla uczestników eksperymentu.

Happening odbędzie się w wielu krajach Europy, a także w USA, Kanadzie czy Australii. W Polsce – w Warszawie i Wrocławiu. Przyłączyć może się każdy. Początek o 10:00. Najodważniejszy członek eksperymentu będzie na Antarktydzie, oddalony od najbliższego lekarza, który w razie czego mógłby mu pomóc – o tysiące kilometrów.

IAR/Rafał Motriuk/łp

Za: stooq -- [Org. tytuł: « Nauka: Homeopatia - eksperyment - zapowiedź»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=31984 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]