Aktualizacja strony została wstrzymana

Dyrekcja szkoły w Los Angeles: Za dużo „Jezusa” w piosence

Jedna ze szkół w Los Angeles zabroniła uczniowi publicznego wykonania religijnej piosenki podczas szkolnego konkursu talentów. – Czy pani dziecko musiało wybrać piosenkę, w której tyle razy występuje słowo Jezus? – zapytała dyrektora szkoły.

Superior Street Elementary School nie zgodziła się na wykonanie przez uczennicę religijnej piosenki. Wstępnie, podczas przesłuchań do konkursu piosenka została zaakceptowana, ale kilka dni później matka dziecka dowiedziała się, że nie może ono wykonać wybranego przez siebie utworu, choć wcześniej nie było mowy o żadnych ograniczeniach w kwestii tematyki piosenek.

W zaplanowanym na 4 lutego show będzie można jednak posłuchać piosenek o miłości nastolatków czy problemach w związku.

Dyrektorka szkoły, Jerilyn Schubert, zapewniała, że inni uczniowie także musieli zmienić piosenki, jeśli wybrali te o obrażających treściach, ale na koniec zapytała „czy jej dziecko musiało zaśpiewać piosenkę, w której tak wiele razy występuje słowo Jezus”.

W imiemiu uczniów szkoły pozew przeciwko Los Angeles Unified School District złożyła Alliance Defense Fund, organizacja broniąca wolności religijnej.

– Chrześcijańscy uczniowie nie mogą być cenzurowani z powodu swoich przekonań religijnych – komentuje David Cortman z Alliance Defense Fund. – Mamy do czynienia z naruszeniem konstytucyjnych praw ucznia, kiedy religijne treści są cenzurowane przez szkołę publiczną, podczas gdy inne, dyskusyjne tematy, są dozwolone – dodaje.

eMBe/ChristianPortal.com

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/za_duzo_jezusa_w_piosence | Za dużo „Jezusa” w piosence