Aktualizacja strony została wstrzymana

Geje z Polski znowu poskarżyli się w Brukseli

Komisja Europejska zażąda wyjaśnień, dlaczego polskie urzędy nie chcą wydawać zaświadczeń o stanie wolnym osobom, które chcą zawrzeć homo-związek za granicą

W Parlamencie Europejskim rozpatrzono pismo organizacji gejowskiej „Kampania przeciw Homofonii”. Poskarżyła się ona na polskie urzędy stanu cywilnego. Urzędnicy odmawiają wydania zaświadczenia o stanie wolnym osobom, które deklarują zawarcie zagranicą nielegalnego w Polsce związku jednopłciowego.

Każdy interesant USC musi wypełnić formularz, w którym należy wpisać, w jakim celu pobiera się zaświadczenie oraz nazwisko przyszłego małżonka. Jeśli mężczyzna wpisze mężczyznę albo kobieta kobietę, to zaświadczenia nie dostanie.

Przedstawiciel Komisji Europejskiej przyznał, że „praktyczne skutki przepisu mogą naruszać dyrektywę o swobodzie przepływu osób i osiedlania”. Prawnik KE zapowiedział, że poprosi polskie władze o wyjaśnienia.

Środowisko gejowskie reprezentował w Brukseli działacz „Kampanii przeciw Homofonii”, który przedstawia się jako koordynator projektu (project coordinator). To już stała taktyka organizacji lesbijskich i gejowskich – realizowanie „projektów”, które mają urabiać polskie społeczeństwo. Rozpoczął się bowiem czas walki o zmianę polskiego prawa: wprowadzenie konkubinatu dla par tej samej płci, zrównanie homo-związków z małżeństwami i przyznanie homo-parom prawa do „nieograniczonej adopcji dzieci”.

[Na podstawie: internetowe serwisy informacyjne 02.02.2011r .]

Za: HLI-Polska | http://www.hli.org.pl/xoops/modules/news/article.php?storyid=1567 | HLI News : Geje z Polski znowu poskarżyli się w Brukseli

Skip to content