Geje z Polski znowu poskarżyli się w Brukseli

Aktualizacja: 2011-02-2 11:47 am

Komisja Europejska zażąda wyjaśnień, dlaczego polskie urzędy nie chcą wydawać zaświadczeń o stanie wolnym osobom, które chcą zawrzeć homo-związek za granicą

W Parlamencie Europejskim rozpatrzono pismo organizacji gejowskiej „Kampania przeciw Homofonii”. Poskarżyła się ona na polskie urzędy stanu cywilnego. Urzędnicy odmawiają wydania zaświadczenia o stanie wolnym osobom, które deklarują zawarcie zagranicą nielegalnego w Polsce związku jednopłciowego.

Każdy interesant USC musi wypełnić formularz, w którym należy wpisać, w jakim celu pobiera się zaświadczenie oraz nazwisko przyszłego małżonka. Jeśli mężczyzna wpisze mężczyznę albo kobieta kobietę, to zaświadczenia nie dostanie.

Przedstawiciel Komisji Europejskiej przyznał, że “praktyczne skutki przepisu mogą naruszać dyrektywę o swobodzie przepływu osób i osiedlania”. Prawnik KE zapowiedział, że poprosi polskie władze o wyjaśnienia.

Środowisko gejowskie reprezentował w Brukseli działacz „Kampanii przeciw Homofonii”, który przedstawia się jako koordynator projektu (project coordinator). To już stała taktyka organizacji lesbijskich i gejowskich – realizowanie „projektów”, które mają urabiać polskie społeczeństwo. Rozpoczął się bowiem czas walki o zmianę polskiego prawa: wprowadzenie konkubinatu dla par tej samej płci, zrównanie homo-związków z małżeństwami i przyznanie homo-parom prawa do „nieograniczonej adopcji dzieci”.

[Na podstawie: internetowe serwisy informacyjne 02.02.2011r .]

Za: HLI-Polska -- [Org. tytuł: « HLI News : Geje z Polski znowu poskarżyli się w Brukseli»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=31741 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]