Holandia: “Dzień Pamięci o Holokauście” świętem państwowym?

Aktualizacja: 2011-01-30 4:14 pm

Holenderski Komitet Pamięci o Auschwitz zaapelował dzisiaj do rządu w Hadze, aby Dzień Pamięci o Holokauście otrzymał w Holandii status święta państwowego. Dzień ten obchodzony jest w Amsterdamie co roku w rocznicę wyzwolenia obozu śmierci Auschwitz-Birkenau. Obchody odbywają się w niedzielę, która jest najbliższa 27 stycznia – dacie wyzwolenia obozu.

Komitet Pamięci o Auschwitz chce, aby dzień ten uzyskał taki sam status, jaki mają Dzień Pamięci Narodowej i Dzień Wyzwolenia spod okupacji hitlerowskiej, których obchody odbywają się 4 i 5 maja na placu Dam w Amsterdamie.

“Ofiary Holokaustu nigdy nie powinny zostać zapomniane. Ale pewność, że tak się stanie, uzyskamy dopiero wtedy, kiedy rząd nada obchodom wyzwolenia Auschwitz status narodowego dnia pamięci” – powiedział Jacques Grishaver. Przewodniczący Komitetu Pamięci o Auschwitz przyznał, że sprawę tę już omawiano z poprzednim rządem, a w przyszłym tygodniu będą prowadzone rozmowy w tej sprawie z nowym premierem Markiem Rutte. Komitet od dziesięcioleci organizuje Dzień Pamięci o Holokauście. W tegorocznych uroczystościach wzięło udział ponad 2 tysiące osób.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Jolanta van Grieken-Barylanka/em/

KOMENTARZ BIBUŁY:   Oto mamy kolejny przykład zawłaszczania i monopolizacji cierpienia: ofiary wojenne mają kojarzyć się tylko i wyłącznie z Żydami (“Holokaust”), a symbolem wszelkich ofiar wojennych ma stać obóz KL Auschwitz, w którym jednak ginęli nie tylko Żydzi. Ale okazuje się, że ten szczegół nie liczy się, nie jest ważny. Przecież żadna liczba nie-Żydów nie może przeciwstawić się cierpieniu Żydów, choćby było ich wielokrotnie mniej. Ile? – ktoś zapyta. Na to pytanie próbuje się odpowiadać w przeróżny sposób, bowiem okazuje się, że nie mają znaczenia prawdziwe liczby, że nie liczy się dochodzenie do prawdy historycznej, a ważniejsza jest żydowska Haggada. (Zob.“Liczba nie ma żadnego znaczenia!”, czyli nowa interpretacja sporu o “6 milionów pomordowanych Żydów”). Próbuje się też narzucić arytmetycznie niesprawdzoną liczbę (“6 milionów”), a wszystkim próbującym wskazać na niewygodne fakty przeczące ideologicznym założeniom – zamknąć usta represjami prawnymi. Czy ktokolwiek z “wielkich historyków” spróbuje wreszcie wyjaśnic zagadkę oficjalnej wersji Holokaustu: w jaki sposób wymordowano 2/3 Żydów, jeśli ta właśnie oficjalna wersja zakłada, ze zginęli oni nie od osławionego Cyklonu-B, lecz od tlenku węgla pochodzącego ze… spalin silników wysokoprężnych. (Zob. więcej w p.7 Przypisów do tekstu: Holokaust czy “99-procentowy” mit?) Czy ktoś z “wielkich historyków” i “autorytetów” wyjaśni ten absurd, czysty nonsens ?!

Za: stooq -- [Org. tytuł: « Holandia - Auschwitz - swieto»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=31580 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]