USA: Polskie czyli antysemickie sprzedaje się świetnie

Aktualizacja: 2011-01-30 10:49 am

Nie od dziś wiadomo, że jątrząca żydowska propaganda na temat polskiego rzekomego antysemityzmu jest przede wszystkim maszynką do wypluwania żywej gotówki.

Oto drobny, ale znaczący przykład: na eBay’u (dla tych co nie znają- to takie ogólnoświatowe Allegro) ofiarą tej nowej dziedziny przemysłu padła Zofia Stryjeńska – wybitna malarka, grafik i scenograf dwudziestolecia międzywojennego. Jedno z jej dzieł  jest właśnie obiektem aukcji w dziale Judaica. Za jedyne 175 dolarów plus koszty przesyłki można kupić przepiękną kolorową litografię  Zofii Stryjeńskiej z 1927 roku przedstawiającą tańczącą parę żydowską. Litografia ta pochodzi z serii „Polskie tańce ludowe”. Radosna chasydzka para na obrazku została przez sprzedającego zatytułowana : „Judaica- Jewish Polish ANTISEMITIC POLISH POSTER” i w celu zwiększenia grona ewentualnych klientów doświadczony sprzedawca o pseudonimie doodelleh (czyli dudele – po polsku dudy) dodał słowo „Polski”. Wbrew temu, co widzą oczy, wbrew intencji polskiej artystki drzeworyt nazwał antysemickim. Bo polski. Aukcja do obejrzenia tutaj. I tak oto wspaniałej Zofii Stryjeńskiej dorabia się gębę antysemitki. Za jedyne 175 dolarów. Oczywiście in plus.

Domagam się, aby tak zaangażowana w sprawy polsko-żydowskiego dialogu (czytaj – sponosorowaniu żydowskiej kultury za polskie pieniądze) konsul w N.Y. pani Juńczyk-Ziomecka zrobiła coś raz dla odmiany w polskim interesie i wysłała protest do eBay’u, który w Nowym Jorku posiada swój generalny sztab. Można eBay zaskarżyć za podsycanie nienawiści na tle rasowym i narodowym. Czy znajdzie się adwokat, który podejmie się tego zadania?

Za: Joanna Mieszko-Wiórkiewicz blog -- [Org. tytuł: « USA - Polskie czyli antysemickie sprzedaje się świetnie»]
Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=31566 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]