Niemcy: Firma Apple wycofuje ze swoich sklepów plik muzyczny z hymnem partii hitlerowskiej

Rzecznik amerykańskiej centrali sieci sklepów Apple Store oznajmił, że firma podjęła decyzję o usunięciu z niemieckiej strony internetowej iTunes, pliku z nagraniem hymnu partii nazistowskiej, znanego jako „Horst Wessel Lied”.

Marszowa pieśń partii hitlerowskiej, nazwana została imieniem Horsta Wessela, lokalnego przywódcy Oddziałów Szturmowych SA (Die Sturmabteilungen der NSDAP), który został zastrzelony w 1930 roku przez komunistę niemieckiego. Morderstwo to zostało wykorzystane do celów propagandowych przez dr. Josepha Goebbelsa, który ogłosił Horsta Wessela „męczennikiem za narodowy socjalizm”.

„Pieśń Horsta Wessela”, znana też jako Die Fahne Hoch (Flaga w górę, od pierwszego wersu), była nie tylko oficjalnym hymnem partii NSDAP, ale uznawana była jako zastępczy hymn III Rzeszy. Słowa napisał Horst Wessel, a porywająca, marszowa melodia pochodzi z XIX-wiecznej opery największego francuskiego kompozytora przełomu XVIII i XIX wieku, Etienne Méhul.

Wycofanie pliku muzycznego ze sklepu iTunes miało miejsce 27 stycznia br, czyli w „Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu”. Tym samym dokonano ocenzurowania historii Niemiec pod pretekstem „walki z nazizmem”.

Należy zauważyć, że te obłudne i nierównomierne socjotechniczne działania propagandowo-cenzorskie dotyczą jedynie systemu narodowego socjalizmu, pozostawiając pełną swobodę gloryfikacji innego systemu ludobójczego – międzynarodowego socjalizmu, ze swoimi różnymi wcieleniami, od sowieckiej Rosji po Amerykę Południową. Wynika to między innymi z faktu, że współczesna główna siła cenzorska, czyli organizacje żydowskie, przepojone są wychowankami systemu bolszewickiego, a niekiedy w prostej rodzinnej linii – przywódcami terroru sowieckiego, do którego mają stały sentyment.

  • Słowa pieśni Horst Wessel Lied w wersji niemieckiej oraz z polskim tłumaczeniem, można znaleźc w Wikipedii. Retoryka tych słów nie odbiega niczym od proletariackich marszy sowieckich.
  • Muzyczna wersja cały czas dostępna jest na YouTube.

Za: The Telegraph | http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/germany/8286331/Apple-removes-Nazi-anthem-from-iTunes-store.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content