Aktualizacja strony została wstrzymana

Pakistan: planują zamach na ministra-katolika

Islamskie organizacje terrorystyczne przygotowują zamach na federalnego ministra ds. mniejszości religijnych Shahbaza Bhatti, który jest katolikiem. Informację na ten temat przekazał watykańskiej agencji misyjnej FIDES Ogólnopakistański Sojusz Mniejszości (APMA) – sieć, skupiająca istniejące w Pakistanie mniejszości religijne, której minister był założycielem i jest do dzisiaj przewodniczącym.

Powołując się na raport tajnych służb pakistańskich APMA wyraża „wielkie zaniepokojenie kolejnymi doniesieniami nt. nieuchronnego jakoby zamachu na ministra, który stał się celem nr 1 ze względu na swe zaangażowanie na rzecz zniesienia ustawy o bluźnierstwie”. Stowarzyszenie wezwało do zwarcia szeregów wokół Bhattiego i poprosiło władze państwowe o maksymalną jego ochronę.

Sam minister otrzymał już „wyrok śmierci” od potężnej organizacji terrorystycznej „ Laskar-e-Toiba”, podczas gdy najnowsze wiadomości potwierdzają, że bojówkarze rzeczywiście zamierzają wcielić w życie swoje plany. – Módlcie się za mnie i o moje życie. Jestem człowiekiem, który spalił za sobą mosty, nie mogę i nie chcę wracać do tych spraw. Będę walczył z ekstremizmem i w obronie chrześcijan aż do śmierci – powiedział polityk FIDES-owi.

Informatorzy watykańskiej agencji misyjnej wyrażają ubolewanie, że politycy rządzącej Pakistańskiej Partii Pracy (PPP), która wybrała i powołała Bhattiego w skład rządu, „nie wystąpili otwarcie po stronie i w obronie swego ministra, gdyż ulegają lobby partiom fundamentalistów islamskich”.

Urodzony 9 września 1968 r. i należący do PPP Shahbaz Bhatti piastuje swe stanowisko od 2 listopada 2008 r. i jest pierwszym szefem tego resortu, którego pozycję zrównano z innymi ministrami – wcześniej urzędnik zajmujący się mniejszościami religijnymi podlegał innemu ministrowi w składzie rządu pakistańskiego.

Pochodząc z rodziny muzułmańskiej we wczesnej młodości przeszedł na katolicyzm, poruszony – jak sam wyznał – ewangeliczną opowieścią o Jezusie, który umarł i zmartwychwstał dla zbawienia całej ludzkości. W 1985 r. wraz z grupą przyjaciół założył wspomniany Sojusz Mniejszości, który wkrótce miał stanąć w obliczu poważnego wyzwania, jakim było uchwalenie przez parlament w rok później osławionej ustawy o bluźnierstwie, przewidującej kary dożywotniego więzienia i śmierci za znieważenie Koranu i proroka Mahometa.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,6547,2,0,1,I,informacje.html

Skip to content